← Vissza

news.bsdnet.hu

Maradásra bírhatják Verstappent az F1 módosított motorszabályai?

F1világ 2026-06-12 09:30
Verstappen az év elején bemutatott új erőforrás-szabályok egyik leghangosabb kritikusa volt . A négyszeres világbajnok több alkalommal is elégedetlenségét fejezte ki amiatt, hogy az új előírások túl nagy hangsúlyt helyeznek az energiamenedzsmentre, beleértve az olyan tényezőket, mint a lift and coast, illetve a superclipping. A Red Bull versenyzője korábban már „versenyzésellenesnek” nevezte az új szabályokat, és úgy fogalmazott, azok olyanok, mint a „Forma-E szteroidokon”. Kritikájával ráadásul nem maradt egyedül. Az FIA, a Forma-1, a csapatok és más érintettek között lezajlott több egyeztetést követően hivatalossá vált, hogy a következő szezontól módosításokat vezetnek be. HIRDETÉS HIRDETÉS 2027-ben a jelenlegi erőforrás-megosztás 58/42-re változik a belső égésű motor javára, majd 2028-ban 60/40-es arányra módosul. HIRDETÉS Verstappen a szezon során többször is hangsúlyozta, hogy a Forma-1-nek jövőre legalább 60/40-es megosztásra kell áttérnie, ha azt akarja, hogy ő a sorozatban maradjon. Verstappen óvatos Barcelonában: „Még mindig nagyon sok az ismeretlen számunkra” Bár a Red Bull sztárja egyelőre nem nyilatkozott arról, elegendőnek tartja-e a szabályváltozásokat ahhoz, hogy a Forma-1-ben folytassa, magukat a módosításokat pozitív lépésnek látja. Amikor arról kérdezték, mi a véleménye a szabályváltozásokról, Verstappen így válaszolt: „Úgy gondolom, jó volt látni, hogy változtatásokat hajtanak végre, természetesen már idén is, de a következő évre vonatkozóan is.” „Természetesen azt reméltem volna, hogy jövőre már, mondjuk úgy, azt kapjuk, amit 2028-ban fogunk, de azt is megértem, hogy ebben időnként politikai szempontok is szerepet játszottak. De legalább azok a változtatások, amelyeket végrehajtanak, jó irányba mutatnak, úgyhogy azt hiszem, ennyi. Igen, ez jó dolog.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →