← Vissza

news.bsdnet.hu

Norris: Jelenleg szinte lehetetlen megvédeni a világbajnoki címet

F1világ 2026-06-12 10:30
A McLaren versenyzőjét a szezon első hat fordulójában jelentős megbízhatósági problémák hátráltatták, amelyek szinte kivétel nélkül az MCL40-es hátuljában dolgozó Mercedes -erőforráshoz köthetők. A Kínai Nagydíjon a wokingi istálló egyik autója sem tudott elrajtolni egymástól független erőforrás-elektronikai problémák miatt, Norris pedig Kanadában és Monacóban sem látta meg a kockás zászlót, szintén az erőforrással kapcsolatos gondok következtében. HIRDETÉS HIRDETÉS A brit versenyző több másik etapját is számos alkalommal korlátozták különböző problémák, és bár megnyerte a miami sprintfutamot, majd Floridában a nagydíjon másodikként ért célba, a címvédésre nem sok esély mutatkozik. HIRDETÉS Norris jelenleg a bajnoki tabella hatodik helyén áll, 98 ponttal lemaradva az éllovas Kimi Antonellitől. A 11-szeres nagydíjgyőztest arról kérdezték, hogyan kezeli a sorozatos mechanikai nehézségeket. „Azt hiszem, őszintén szólva egész jól kezelem” – mondta a brit versenyző. „Természetesen fáj, mert tudom, hogy jelenleg nem harcolok győzelmekért, és nem harcolunk dobogókért meg ehhez hasonlókért, de a szezon nagyon korai szakaszában még optimista voltam: ha nem is kezdtünk túl erősen, az idény hosszú, és az év közepétől az év végéig ledolgozhatjuk a ponthátrányt, remélhetőleg erősen fejezhetjük be, és harcban lehetünk.” Új padlólemez, diffúzor és első szárny: jelentős csomaggal érkezett Barcelonába a Ferrari Norris arról is beszélt, hogy a széteső, töredezett szezonkezdet megakadályozta abban, hogy ritmust és lendületet építsen, ez pedig az önbizalmára is hatással van. „De amikor újra és újra nem is feltétlenül egy fantasztikus hétvégéd van, hanem olyan dolgok történnek, amelyek folyamatosan rosszul alakulnak, akkor nem tudsz önbizalmat építeni az autóban, nem tudsz kipróbálni dolgokat” – fogalmazott. HIRDETÉS „Mindez jelenleg meglehetősen lehetetlenné tesz bármiféle címvédést. Szóval ez fáj nekem, de fáj az egész csapatnak is. Egyikünk sem akar kiesni a versenyekről. Mindannyian szeretnénk újabb esélyt adni magunknak arra, hogy megvédjük a konstruktőri címet és megvédjük az egyéni címet, de jelenleg ez egyszerűen lehetetlen. Úgyhogy csak tovább kell keményen dolgoznunk. Fáj, de néha ilyen az autóversenyzés.”
Eredeti cikk megtekintése →