1,1 millió euróért távozott Spanyolországba az ETO támadója
NB1.hu
2026-06-12 12:38
Az ETO jelentős összegért adta el fiatal támadóját a spanyol Gironának.
Az ETO FC és a Girona hivatalosan bejelentette, hogy Olekszandr Piscsur Spanyolországban, a Gironánál folytatja pályafutását.
Már a téli átigazolási időszakban felmerült, hogy Olekszandr Piscsur a Gironához kerülhet, június 12-én pedig az ETO FC megerősítette a hírt: a spanyol klub kivásárolta szerződéséből a 21 éves centert.
Piscsur a bajnok győri csapatban nem tudta kiszorítani Nadir Benbualit a kezdőcsapatból. A legutóbbi NB I-es idényben 25 bajnokin kapott lehetőséget, ezek közül csak kettőn kezdett, és két gólt szerzett, közben pedig az ukrán válogatottal az U20-as világbajnokságon is szerepelt.
A támadó sikeres orvosi vizsgálaton esett át a spanyol élvonaltól búcsúzó Gironánál . Az ETO FC bónuszokkal együtt 1,1 millió eurót is kaphat a játékjogáért, az összegből pedig Piscsur korábbi klubja, a Gyirmót is részesül.
Arról, hogy ki lehet az ETO új sportigazgatója és erőnléti edzője, ebben a cikkben írtunk .