Vb 2026: Drága jegyek, üres helyek, már a második meccsen sem telt meg a stadion
Csak Foci
2026-06-12 12:50
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) hivatalos közlése szerint 44 985 néző volt kint a guadalajarai Akron Stadionban a Koreai Köztársaság-Csehország csoportmérkőzésen, de a 46 ezres arénában jó pár hely üresen maradt, ami ismételten felvetette a magas jegyárakkal és a jelentős létszámbővítésen átesett világbajnokság iránti érdeklődéssel kapcsolatos aggályokat.
Előzőleg a mexikóvárosi Azték Stadionban telt ház volt a nyitómérkőzésen, több mint 80 ezren látták a helyszínen a dél-afrikaiak felett aratott 2-0-s hazai sikert, a jelentős futballkultúrával rendelkező Guadalajarában azonban korántsem telt meg a jóval kisebb aréna. A stadionban a brit hírügynökségnek nyilatkozó szurkolók a magas jegyárakat említették lehetséges okként.
Gianni Infantino, a FIFA elnöke egy nappal korábban védelmébe vette szervezete árképzését, a korábban is megfogalmazott kritikákra - nevezetesen azokra, amelyek szerint a jegyek megfizethetetlenek - reagálva úgy fogalmazott: az árak megegyeznek más nagy sporteseményeken alkalmazottakéval.
A nemzetközi szövetség több mint hatmillió belépőt adott el, és korábban kiemelte, az amerikai kontinensről jelentős volt az érdeklődés, Infantino szerint pedig a kereslet "tízszeresen vagy még többszörösen" haladta meg a várakozásokat.
Ugyanakkor olyan szervezetek, mint az európai szurkolókat tömörítő Football Supporters Europe (FSE), arra hívták fel a figyelmet, hogy az "uzsoraárak" kizárják a mérkőzések látogatásának lehetőségéből a hétköznapi drukkereket.
Az először 48 csapatos világbajnokságot Mexikó az Egyesült Államokkal és Kanadával közösen rendezi. (via MTI)
[keretes_doboz cim="A 2026-OS VB A CSAKFOCI.HU-N!"]
Friss hírek és videók itt!
A teljes menetrend és eredmények
A keretek és mezszámok
[/keretes_doboz]