← Vissza

news.bsdnet.hu

Az Alpine sajnálja a riválisokat a monacói büntetések után

F1világ 2026-06-12 14:25
Az Alpine által benyújtott felülvizsgálati kérelem végül sikerrel járt, miután Gasly a Monte-Carlóban elért harmadik helye után a végső eredménylistán a hetedik pozícióba esett vissza. A versenyzőre kiszabott szankciókat visszavonták. A sportfelügyelők megállapították, hogy mérési hiba történt a bokszutcában : az valójában 77 centiméterrel rövidebb volt a vártnál. Ez vezetett a szokatlanul magas számú bokszutcai gyorshajtási esethez, amelyek közül öt mindössze 0,1 km/órával haladta meg a 60 km/órás határt. HIRDETÉS HIRDETÉS Gasly a futam során egyik büntetését sem töltötte le, így a 10 másodperces büntetést egyszerűen hozzáadták a teljes versenyidejéhez . A Mercedes versenyzője, Russell viszont a piros zászlós újraindítást követően áthajtásos büntetést teljesített, és végül a 12. helyen zárta a versenyt. HIRDETÉS Egyelőre nem világos, hogy a Mercedes fellebbezhet-e egy olyan büntetés ellen, amelyet a futam közben már letöltöttek. Nielsen mindenesetre sajnálatát fejezte ki a brit versenyző iránt , miközben elmagyarázta, milyen eseménysor vezetett oda, hogy az Alpine gyanút fogott Monacóban. „Tisztában voltunk vele, hogy pénteken és szombaton is voltak problémák a pálya azon részével, ezért voltak kétségeink.” „Emiatt már előre figyelmeztettük a versenyzőinket, és amikor elkezdtük látni, hogy a futamon sorra érkeznek ezek a büntetések, bár pontosan nem tudtuk, mi a hiba, nem volt ésszerűtlen azt gondolni, hogy valami nincs rendben.” Az F1 felülvizsgálja a bokszutcai eljárásokat Gasly monacói ügye után Az Alpine szakembere szerint a számok önmagukban is gyanút keltettek: „Már néhány éve csinálom ezt, és egy szezon során talán négyszer-ötször látni bokszutcai gyorshajtást az egész évben, így amikor egyetlen délután alatt hatot látunk, amelyek közül három a miénk volt, és ezt összevetjük azzal, amit péntekről és szombatról tudtunk, akkor az ember azt gondolja: ‘Rendben, valami nincs rendben.’” HIRDETÉS Nielsen elmondta: „Bár pontosan nem tudtuk, mi az, nagyon biztosak voltunk benne, hogy valami nincs rendben.” A szakember ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a többi megbüntetett versenyző helyzete nem ennyire egyszerű. „Sajnálom [a többi megbüntetett versenyzőt], azt hiszem, soha nem fogjuk megtudni, hogy az ő bokszutcai gyorshajtásuk valós volt-e vagy sem, így ezek egyszerűen nagyon szerencsétlen helyzetek, mert a mi esetünkben viszonylag könnyű volt visszacsinálni.” HIRDETÉS Nielsen Russell példáját is külön kiemelte: „Mivel mindezt a verseny után adták hozzá, de az ő esetükben, például George Russellnél, ezt igazából soha nem fogjuk megtudni, és nem tudom, hogyan lehetne egyáltalán elkezdeni kibogozni.” „A bokszutcai gyorshajtás nem fellebbezhető, ezért használtuk a felülvizsgálati jogot, és sajnálom őket; ha én lennék abban a helyzetben, ideges lennék.” Gasly visszakapott harmadik helyéről szólva Nielsen elismerte, hogy a pontoknál is többet ért volna számukra a dobogós élmény, amely végül Hadjaré lett. „Ha cserélhetnék, a pontok helyett azt a dobogós pillanatot választanám; ez az, amit már soha nem kaphatunk vissza. Kár Pierre-ért, és kár a csapatért, de megkaptuk, amit csak megkaphattunk. Megkaptuk a pozíciót és a pontokat, ami jó, de ha tehetném, ha választhatnék, a dobogót választanám, azt az érzelmet, mert ez az, amit nem lehet visszakapni.” „Tavaly ölni tudtunk volna hat pontért, és azt hiszem, amikor Monacót úgy hagytuk el, hogy csalódottak voltunk a hetedik hely miatt, azt mondtam magamnak: ‘Ez megmutatja, milyen messzire jutottunk, mert most már csalódottak vagyunk emiatt.’”
Eredeti cikk megtekintése →