A vébé eddigi legmeghatóbb jelenete: Élő adásban sírta el magát a 16 év után kijutó válogatott játékosa - videó
Csak Foci
2026-06-12 17:02
Diego Gómez nem bírta visszafogni az érzelmeit Los Angelesben: a 23 éves középpályás elsírta magát azon a sajtótájékoztatón, amelyet hazája vb-szereplése kapcsán tartottak. Paraguay válogatottja legutóbb 2010-ben, a dél-afrikai tornán szerepelt világbajnokságon (ahol a negyeddöntőig menetelt), az azt követő másfél évtizedben azonban elkerülték a sikerek a nemzeti csapatot. A hosszú, sikertelen időszaknak a mostani selejtezősorozat vetett véget, amellyel a dél-amerikai ország biztosította helyét a 2026-os észak-amerikai vb-n.
A június 12-i sajtótájékoztatón a fiatal labdarúgó hangja elcsuklott, amikor arról kérdezték, mit jelent számára a vb-részvétel. A mellette ülő szövetségi kapitány, Gustavo Alfaro nyújtott neki vigaszt, amíg a játékos összeszedte magát.
https://x.com/alesilvaper/status/2065254627914707045
https://x.com/ActuFoot_/status/2065415525698560263
Gómez a paraguayi Club Libertad neveléseként 2023 júliusában az Inter Miamihoz igazolt (ahol Lionel Messi csapattársa is volt), majd 2025 januárjában az angol Premier League-ben szereplő Brighton Hove Albion szerződtette mintegy 14 millió fontért.
Paraguay a világbajnokság D-csoportjában szerepel majd, az Egyesült Államok, Törökország és Ausztrália mellett.
https://www.csakfoci.hu/csakfoci-hirek/kezdodik-a-2026-os-foci-vb-itt-a-teljes-menetrend