Russell már nem a bajnokságra figyel a balszerencsés futamok után
F1világ
2026-06-12 17:45
George Russell úgy érzi, teljes mértékben lekerült róla az a nyomás, ami a Forma-1-es világbajnoki címért zajló harcban a pilótákra kerül, önmagát ugyanis immár teljesen esélytelennek tartja annak megszerzésére. A Mercedes brit pilótája azt követően nyilatkozott ilyen beletörödően, hogy a Kanadai Nagydíjat követően a múlt hétvégi monacói fordulón is nullázott – miközben csapattársa mindkét futamgyőzelmet behúzta.
Russell lemaradása ezzel a szériával immár 68 pontra rúg Andrea Kimi Antonelli mögött, amit a brit versenyző behozhatatlannak érez.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Azt érzem, hogy megszűnt a nyomás. Megpróbálok minden versenyt kiélvezni, a bajnokságra nem is gondolok, annyira távoli lett. Egyszerűen csak jól akarom élvezni magam, gyorsan akarok vezetni, és azt akarom tenni, ami tudom, hogy megvan bennem. Ez tesz izgatottá.”
HIRDETÉS
Russellnek a Monacói Nagydíj óta eltelt pár napban sikerült összeszednie magát mentálisan. Azon a hétvégén ugyanis, miután egy halmozódó büntetést követően dobogós helyezést bukott el, úgy fogalmazott: már fel sem tudja fogni, hogyan lehet ennyire rossz szériája.
A Mercedes jogászokkal egyeztet Russell monacói büntetése után
„Nagyon nehéz volt ” – tekintett vissza. „ De aztán leültem, és átgondoltam az egész szezont. Ha ez egy semleges szezon lenne, akkor szerintem hárommal több dobogós helyezéssel rendelkeznék – hatból ötször dobogón álltam volna, talán pár futam- és háromból két sprintfutam-győzelemmel. Kis hátrányom lenne Kimi mögött, a kép viszont egészen máshogy fest. Azzal nem tudok mit kezdeni, hogy lerobban a motor, rossz ütemben jön be a biztonsági autó, vagy ilyen bokszutcai kihágás történik. Szóval innentől azon leszek, hogy azt tartsam kézben, amit kézben tudok tartani” – fogalmazott a barcelonai forduló helyszínén.