Lehívta az opciót a Videoton, marad a februári érkező
NB1.hu
2026-06-12 17:50
A védő és Nikolics Nemanja sportigazgató is megszólalt az opció lehívása után.
A Videoton FC Fehérvár közölte: lehívták a Hesz Olivér szerződésében szereplő opciót, így a 30 éves védő továbbra is a Vidiben szerepel majd.
Hesz Olivér februárban érkezett a BVSC-Zuglótól Székesfehérvárra, a tavaszi idényben pedig fokozatosan fontosabb szerepet kapott a csapatban. A Merkantil Bank Liga NB II-ben 8 alkalommal kezdőként, 3-szor csereként lépett pályára, a MOL Magyar Kupában pedig egyszer csereként kapott lehetőséget.
Nem gondolkoztam egy percig sem a folytatáson, ugyanis nagyon jól érzem magam Fehérváron. Nagy változásokat hozott a karrieremben ez a félév, korábban nem játszottam ilyen remek körülmények között”
– mondta Hesz Olivér a klubhonlapnak.
A hátvéd kezdőcsapatbeli debütálása különösen emlékezetesre sikerült, hiszen a Kecskeméti TE ellen 2–1-re megnyert bajnokin ő szerezte a Videoton első gólját. Hesz szerint sikerült felvennie a ritmust, megkapta a lehetőséget, a több játékperc pedig az önbizalmának is jót tett. A következő szezonban rutinos játékosként segítené a csapatot a céljai elérésében, miközben folytatná a stabil védőjátékot, minél kevesebb kapott góllal és minél több győzelemmel.
Olivér profilja teljes mértékben illik ahhoz, amilyen játékosokat szeretnénk látni a Videotonban. Csapatjátékos, mindig lehet rá számítani, agresszív, jó felfogású, profi mentalitású játékos”
– fogalmazott Nikolics Nemanja sportigazgató.
Nikolics arról is beszélt, hogy télen tudatosan olyan szerződéseket kötöttek, amelyek lehetőséget adtak arra, hogy nyárig felmérjék, hosszú távon számolhatnak-e az adott játékossal. Hesz esetében ezek alapján éltek az opcióval, így a védő a következő szezonban is piros-kékben futballozik.
Mint az NB1.hu már jelezte, felgyorsulóban vannak a fejlemények a Videoton tulajdonosváltásával kapcsolatban is.