Antonelli elárulta, milyen tanácsokat kap Hamiltontól és Verstappentől
F1világ
2026-06-12 18:10
Mindössze 19 éves, de már most a lábai előtt hever a Forma-1 Andrea Kimi Antonellinek, aki a második F1-es szezonját olyan domináns formában teljesíti, hogy hat versenyhétvégét követően már 66 pontra rúg az előnye az őt követő Lewis Hamilton előtt. A világbajnoki éllovast a barcelonai hétvége helyszínén arról kérdezték, kapott-e bármilyen konkrét tanácsot a vele látványosan jó kapcsolatot ápoló Hamiltontól és Max Verstappentől, amire Antonelli az alábbit reagálta.
Russell már nem a bajnokságra figyel a balszerencsés futamok után
„ Max legutóbbi tanácsa az volt, hogy amikor elalszanak a piros lámpák, várjak egy másodpercet… Aztán sajnos motorgondja lett. De ez a tanácsa nyilván vicc volt” – emlékezett vissza a monacói hétvégén történtekre, amikor a két pilóta egymás mellől várta a rajtot.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„De nem, erről nem beszéltünk. Sok más dologról beszélünk, de erről nem. Azt tanácsolta, hogy továbbra is tegyem, amit teszek, legyek önmagam, és élvezzem az egészet, akkor jönni fognak az eredmények. Sok pilótával beszéltem, de ha már konkrétan Maxról és Lewisról van szó, mindketten nagyok kedvesek velem azóta, hogy csatlakoztam a mezőnyhöz, emellett nagyon támogatóak is.”
HIRDETÉS
„Ezt részemről nagyon jó érzés megélni. De emellett még mindig ellenfelek vagyunk, szóval nyilván nem akarnak túl sok tanácsot adni. Mindenesetre élvezem a velük való kapcsolatomat” – árulta el.
Antonelli idén a Kínai, a Japán, a Miami, a Kanadai és a Monacói Nagydíjat is megnyerte, így sorozatban öt futamgyőzelemnél tart.