← Vissza

news.bsdnet.hu

Verstappen szerint a Red Bull mindenhol időt veszít Barcelonában

F1világ 2026-06-12 19:25
Egyelőre lesújtó véleménnyel van a Red Bull kezelhetősége kapcsán Max Verstappen , miután a barcelonai második szabadedzést közel egymásodperces hátránnyal a hatodik helyen zárta. Bár a múlt hétvégi monacói fordulón a pole-pozícióért harcolt, az attól nagyban eltérő spanyolországi helyszínen érzése szerint nincs sok esélye labdába rúgni, a Red Bull ugyanis többrétű problémával küzd ezen a helyszínen. Norris az élen zárt, de még nem elégedett a McLarennel „A nagy és a kis tempójú szakaszokon is veszítünk – lényegében mindenhol. Egész nap hiányzott a tapadás, nem érezte az autót és az egyensúlyt sem. Szóval ezeken dolgoznunk kell. Nem hiszem, hogy harcban lennénk a legjobb helyezésekért. Jelenleg így állunk” – szögezte le. HIRDETÉS HIRDETÉS A négyszeres világbajnok elárulta, a második szabadedzés során több ellenfelét is megfigyelte, és bizonyos szintig mindenki küzdött a csúszkálással. A Red Bull saját problémáim ez azonban nem segít. HIRDETÉS „Egyik gumikeveréken sem éreztem jól magam. De úgy tűnt, hogy mindenki ezzel küzd. Követtem néhány autót, és senkinek sem volt tapadása, mindenki sokat csúszkált. Ha a legjobbakhoz hasonlítom magunkat, akkor kicsit több problémám volt az egyensúllyal, de nem hiszem, hogy ezen a téren ma bárkinek jó napja lett volna.” Bár egyelőre nagy a hátránya, Verstappen abban bízhat, hogy a Red Bull az éjszaka folyamán képes előállni jobb beállításokkal. Az évek során rendre bizonyították, hogy képesek óriásit előre lépni az időmérő edzés napjára.
Eredeti cikk megtekintése →