Hamilton szokatlan tendenciára lett figyelmes a nehéz barcelonai edzésnap után
F1világ
2026-06-12 20:29
Hamilton a Barcelona-Katalónia Nagydíj első szabadedzésén nem ült autóba, mivel átadta helyét Dino Beganovicnak. A csapatoknak a szezon során négy alkalommal kötelező újoncversenyzőt szerepeltetniük, ennek egyik teljesítésére került sor Barcelonában.
A hétszeres világbajnok a második szabadedzésen tért vissza a cockpitbe, ám nem tudta felvenni a versenyt csapattársa, Charles Leclerc tempójával. Hamilton megjegyezte, hogy a második szabadedzést megnyerő Lando Norris kivételével azok a versenyzők, akik kihagyták az első gyakorlást, később láthatóan hátrányba kerültek csapattársaikhoz képest.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Nekem csak az FP2 jutott, szóval ez szokatlan volt abból a szempontból, hogy a versenyzők többsége — talán Landót leszámítva —, akik kihagyták az első edzést, elég messze voltak a csapattársaiktól a második tréningen” — mondta Hamilton. „A tapadás a legalacsonyabb volt, amit ezzel az autógenerációval valaha éreztem.”
HIRDETÉS
„Mivel ennyire meleg van, a gumik csak egy körig tartanak, ezért trükkös úgy beszállni az FP2-be, hogy lényegében csak két köröd van. Nem igazán tudom, mit fogok kezdeni az autóval, remélhetőleg holnap jobb napunk lesz.”
Verstappen szerint a Red Bull mindenhol időt veszít Barcelonában
A Ferrari jelentős fejlesztési csomaggal érkezett Spanyolországba , abban bízva, hogy csökkentheti hátrányát az élcsapatokkal szemben, és bekapcsolódhat a mezőny elején zajló küzdelembe. Hamilton ugyanakkor úgy véli, az eddigi erőfeszítések még mindig nem elegendőek ahhoz, hogy a Ferrari valóban harcba szálljon a legjobbakkal.
„Semmit nem éreztem belőle” — fogalmazott. „Charles két edzést teljesített, és négy tizeddel vagy valami hasonlóval volt a McLaren és a Mercedes mögött. Egyértelmű, hogy még mindig elég nagy a lemaradásunk, de remélhetőleg holnap megpróbálhatjuk csökkenteni a különbséget.”