← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar munkahelyi valóság: filléres fizetésemeléssel szúrták ki a dolgozó szemét, mondván a nőknek ennyi is elég

Promotions 2026-06-13 03:34
Egy magyar dolgozó tanulságos története a toxikus cégtől való megszabadulásról. Mélyütéssel felérő történet borzolja a kedélyeket a hazai közösségi médiában, amely tökéletes látleletet ad a kkv-szektor árnyoldalairól. Egy három üzletet működtető cégnél az új munkavállaló kezdetben úgy érezte, minden klappol. Noha a bejelentés csak az alapbérre szólt, a többi pedig zsebbe, borítékban érkezett, a lelkesedés elmosta a gyanakvást. A daráló azonban gyorsan beindult: a kezdetben csak címkézéssel foglalkozó dolgozót beszippantotta a rendszer, így lett belőle pénztáros, értékesítő és raktáros is. A túlmunka mindennapossá vált, a borítékos elszámolásnál pedig szinte sosem stimmelt a pénz. A mélypontot a cég költözése jelentette, amikor másfél hónapig szabadnap nélkül, kőkemény fizikai munkát végezve teltek a napok. A 140 túlórát végül megalázó összeggel rendezték le, nyílt nemi diszkrimináció mellett, mondván, hogy nőként ennyi is elég. Olvass tovább... Olvass tovább... Két évnyi hajtás után a kollektívánál betelt a pohár, és a munkatársak bérfejlesztést - direktebben mondva fizetésemelést - követeltek . A vezetőség válasza egy olyan cinikus adminisztratív bűvészmutatvány lett, ami bármelyik paródiában megállná a helyét. A főnökség előhúzott egy táblázatot, amelyben a korábbi fizetést egyszerűen darabokra szedte alapbérre, jutalékra és cafeteriára bontva. Amikor a számokat összeadták, kiderült a valóság: a beharangozott fizetésemelés mindössze 3750 forintra jött ki. Ez a pofátlan összeg jelentette a töréspontot, amely után a munkavállaló azonnal felmondott - a cégben működő, mindent látó kamerarendszer ellenére a vezetés teljesen vak volt a realitásra, a főnök ugyanis őszintén értetlenkedve fogadta a lojális munkaerő távozását. Olvass tovább... Olvass tovább... A történet utóélete azonban hatalmas adag reményt ad a hasonló cipőben járóknak. Bár a szakítás utáni időszak lelkileg megterhelő volt, a váltás végül megváltást hozott. A pórul járt munkavállaló egy olyan transzparens vállalatnál talált helyet, ahol a százszázalékos bejelentés, a szabadnapok és a korrekt elszámolás a mindennapok alapja. A sztori legszebb fricskája, hogy az új helyen a régi cégtől már korábban elmenekült kollégák fogadták. A dolgozó története tehát szerencsésen végződött, de talán a legtöbb, amit tanulhatunk belőle, hogy nem érdemes várni egy rossz munkahely elhagyásával - hogy ha valóban jó munkaerő vagyunk, akkor mindig várhat ránk egy olyan hely, ahol tényleg meg is becsüli a munkánkat. A történet a közösségi médiában:
Eredeti cikk megtekintése →