← Vissza

news.bsdnet.hu

Tanulság: ne egy feltűnő ronccsal közlekedj, ha eltiltottak a vezetéstől!

Player 2026-06-13 08:22
Különben biztosan megállítanak a rendőrök. „Kedden az M6-os autópályán járőröző kollégáink egy Százhalombatta felől Dunaújváros irányába közlekedő autóra lettek figyelmesek, amelyről hiányzott a motorháztető” – írta a Fejér vármegyei rendőrség a Facebookon posztolt videóhoz . Nagyon finoman fogalmaztak, hiszen az egykor jó kiállású E34-es BMW-nek nemcsak a motorházteteje hiányzott és olyan apróságok, mint a díszlécek vagy a vezetőoldali kilincs, hanem az első sárvédő és gyakorlatilag a kocsi eleje is, a rendszámot és a fényszórókat, irányjelzőket is beleértve. Talán az így könnyen észrevehető légszűrő sem szabályos, ennél azonban jobban érdekelte az autót az M6-osról kiterelő rendőröket, hogy a sofőrt korábban jogerősen eltiltották a járművezetéstől, ezért előállították a Gárdonyi Rendőrkapitányságra, ahol büntetőeljárást indítottak ellene, a szabálysértések miatt pedig feljelentést tettek. A sok rossz mellett azonban a jót is meglátta a hatóság: megjegyezték, hogy a vezető használta a biztonsági övét ! Ez is érdekelhet: Több eljárás indult a srác ellen. Kiderült, hogy nem célszerű ittasan a rendőrségre autózni. Egy horrorkaravánnál a biztonsági öv sem a biztonság garanciája.
Eredeti cikk megtekintése →