← Vissza

news.bsdnet.hu

Hibridet kap a magyar nevű Lotus

Autószektor 2026-06-13 09:06
Meglehetős változásokon ment át a Lotus az utóbbi időkben. Egy apró brit sportautó márkából, ahol mindennél fontosabb volt a kis tömeg a sportossághoz, mostanra elektromos szupersportautó gyártóvá vált. Már minden autójuk 2 tonnás és E betűvel kezdődő nevet kap. A cég történetének első SUV-ja például Eletre névre hallgat, amit a magyar Életre szó inspirált. Ebből futott be most Európába is az plug-in hybrid változat a már meglévő tisztán elektromos mellé. A típus Eletre X névre fog hallgatni, hajtáslánca pedig egy 2,0-literes, négyhengeres turbómotorból és két villanymotorból áll. Utóbbiakat egy 70 kWh-s akkumulátor táplálja egy 900-voltos architektúrában, ami egyelőre még ezen a szinten is szokatlanul fejlett rendszer. A belépő szintű modell 542 lóerős és 4,9 másodperc alatt van százon. A csúcs változat összteljesítménye 939 lóerő és 935 Nm nyomaték, ezzel pedig erősebb, ám olcsóbb, mint a tisztán elektromos változat. Állítólag mindössze 3,3 másodperc alatt futja meg a 0-100-at, tisztán elektromosan 350 km megtételére képes, míg az összesített hatótáv 1200 km. Németországban 96 990 euróról, azaz átszámítva kb. 33 millió Ft-ról indít a PHEV változat, míg az erősebb átszámítva kb. 41 millió Ft. Kár lenne azt hinni, hogy a hír minket nem érint, hiszen a Geely konszern tulajdonában lévő gyártó autói már Budapest utcáin is fel-fel tűnnek.
Eredeti cikk megtekintése →