Rendőr előtt hagyott ki az autós figyelme
Vezess
2026-06-13 07:36
Rendőr előtt taposott a gázra egy autós a Balatonnál. Az ütközés csak kikerüléssel volt megelőzhető. Az autós jelentős bírságra számíthat.
2026.06.13. szombat 08:36
De miért? – merül fel a kérdés annak a jelenetnek a láttán, amelyet nemrég töltött fel a Facebookra a Veszprém vármegyei rendőrség. A felvételek tanúsága szerint Balatonalmádiban egy személyautó vezetőjének egy pillanatra kihagyott a figyelme. Az esetet a rendőrautó fedélzeti kamerája örökítette meg.
A sofőrnek az elsőbbségadás értelmezésével akadt gondja, mert ki akart kanyarodni egy védett úton érkező rendőrautó elé. Az ütközés elkerülése érdekében az egyenruhásoknak hirtelen kormánymozdulatot kellett tenniük. Nagy szerencse volt, hogy a szembe sávban éppen akkor nem haladt senki.
A sofőrrel szemben a rendőrök szabálysértési eljárást indítottak, mivel az elsőbbség meg nem adása a KRESZ egyik alapvető szabályának megsértése. A hatályos jogszabályok szerint ezért a járművezető akár 150 ezer forintos bírságot is kaphat (ha visszaeső ebben a kérdésben, akkor 300 ezer forintra is rúghat az összeg). Emellett akár 3 büntetőpontot is kaphatott a meggondolatlan manőverért.
a videó a hirdetés után indul
Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!