Lawson: Frusztráló volt a barcelonai leállás, de jobb, hogy pénteken történt
F1világ
2026-06-13 08:00
Lawson pénteken, a második edzés korai szakaszában állt meg a bokszutca kijáratánál. Miután az autót visszavitték a garázsba, a csapat képes volt azonosítani a problémát, majd az edzés utolsó perceiben újra pályára küldte a versenyzőt.
Mindezek ellenére Lawson úgy várja a szombati napot, hogy értékes kilométerek hiányoznak számára, különösen az időmérős beállításokat illetően.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Volt egy kisebb problémánk, amelyet viszonylag könnyű kijavítani, de sajnos azt jelentette, hogy nem tudtunk részt venni az edzés jelentős részében, Bár frusztráló, sokkal jobb, hogy ma történt meg, mint hogy szombaton.”
HIRDETÉS
A probléma ellenére Lawson hangsúlyozta, hogy a Racing Bulls autója jól teljesített, amikor működött, a csapat pedig újabb erős pontszerző eredményre készül a hétvégén.
Q3-as helyeket céloz meg az Audi a barcelonai péntek után
„A pozitívum az, hogy mindkét szabadedzés kezdetétől erős autónk volt, és összességében nagyon jó helyzetben vagyunk a hétvége hátralévő részére készülve,” mondta Lawson. „Levonszoljuk a mai tanulságokat, elvégezzük a szükséges módosításokat, és remélhetőleg holnap zökkenőmentes napunk lesz.
„Ez volt az első alkalom is, hogy megfelelően tesztelni tudtuk a Kanadából származó fejlesztéseinket egy nagy sebességű pályán, ezért igazán biztató látni, hogy jól működnek.”