„A DVTK eddig identitásválságban volt” – Takács Péter a legfontosabb nyári tervekről
NB1.hu
2026-06-13 08:54
A DVTK vezetőedzője a miskolci Rádió M vendégeként válaszolt a kérdésekre.
Ahogyan lapunk is tudatta az olvasókkal, a Diósgyőr az állapotfelmérésekkel hivatalosan is megkezdte a felkészülést a 2026–2027-es idényre.
A miskolci együttes játékosai hétfőn tartják az első közös edzést az edzőközpontban, a július végi bajnoki rajtig pedig sűrű program vár rájuk: a tervek szerint hat felkészülési mérkőzés is szerepel a nyári menetrendben.
A következő, NB II-es idényt Takács Péter vezetőedzővel kezdi meg az együttes. A 36 esztendős vezetőedző a Rádió M kérdésére válaszolt a klub által közzétett videóban.
„Nagyon sok pozitív üzenetet kaptam klubon belül és kívülről egyaránt. Érezhető, hogy a DVTK mindenki számára több, mint egy futballklub” – kezdte Takács a beszélgetést, majd kitért arra is, hogy nem mindenki fogadta jó szájízzel a kinevezését.
Elsősorban bizalmat és várakozást tapasztaltam, de természetesen vannak kétkedők is, illetve olyan emberek körülöttem, akik féltenek.
A vezetőedző a nyári tervekről és a bajnoki rajtig eltervezett programról is beszélt.
„Az állapotfelmérésekkel kezdünk, ezt követően egy intenzív alapozó időszak következik. Fontos, hogy a játékosokat ne csak fizikálisan és mentálisan, hanem a játékban egy olyan strukturált taktikával tudjuk felkészíteni a bajnokság kezdetéig, hogy eredményesek tudjunk lenni.
A cél nem csupán az, hogy jó állapotban legyünk, hanem hogy a játékosok pontosan értsék és magukévá tudják tenni azokat az elveket, amiket viszont szeretnénk látni a pályán.
Takács a műsorvezető kérdésére azt is elárulta, a DVTK idén nem tervez külföldi edzőtábort, hanem „házon belül” oldja meg a felkészülést.
„Itthon is kiváló munkát tudunk majd végezni. Át is fogunk költözni az Akadémiára. Ezzel is szeretnénk az »Együtt vagyunk, győzni fogunk!« szlogenünket erősíteni. Minden adott ahhoz, hogy felkészüljünk.
Nem az a kérdés, hogy hol, hanem hogy milyen munkát végzünk a felkészülés alatt.
„Az lenne az ideális, hogyha minél hamarabb kialakulna, ugyanakkor a mai futballban ritkán van ilyen luxus. A játékosmozgások sokszor az utolsó pillanatig tartanak. Azon dolgozunk, hogy olyan karakterek és futballisták alkossák a keretet, akik szakmailag és emberileg is megfelelnek annak, amit a DVTK képviselni szeretne.
Eddig identitásválságban voltunk. Most viszont jó embereket is szeretnénk látni az öltözőben. Az egységes öltöző kialakítása a legfontosabb.
Takács hozzátette, augusztus elejére várható, hogy teljes lesz a miskolciak kerete.
Arra a kérdésre, hogy milyen DVTK-t szeretne látni a másodosztályban, így felelt:
„Egy bátor, kezdeményező és rendkívül szervezett csapatot. Olyan együttest, amely minden mérkőzésen nagy intenzitással futballozik, nem fél felelősséget vállalni. Labdával és labda nélkül is szeretnénk irányítani a mérkőzéseket.”
A Diósgyőr június 27-én játssza első felkészülési mérkőzését. A borsodi alakulat a szlovák MFK Zemplín Michalovcéval (Nagymihály) méri össze tudását.