← Vissza

news.bsdnet.hu

Szenzációs forgatókönyv: Alonso visszatér volt csapatához?

F1világ 2026-06-13 10:20
Alonso számára nem ismeretlen a búcsúzás érzése a Forma-1-ben. A 2018-as Abu Dhabi Nagydíjon elköszönt a McLarentől és a Forma-1-től, ám ez nem jelentette azt, hogy a motorsportnak is hátat fordított volna: akkor a Triple Crown megszerzését tűzte ki célul, emellett a hosszútávú-világbajnokságban is szerepelt, később pedig a Dakar-ralin is rajthoz állt. Nyolc évvel később, a barcelonai nagydíjhétvége felvezetéseként Alonso elismerte, hogy a Circuit de Catalunyán rendezett verseny nagy valószínűséggel az utolsó lesz számára Forma-1-es pilótaként. HIRDETÉS HIRDETÉS Fernando Alonso így fogalmazott: „Különleges hétvége lesz, valószínűleg az utolsó barcelonai versenyem a Forma-1-ben. Szóval szeretnék köszönetet mondani mindenkinek.” HIRDETÉS „A nyár után fogom meghozni a döntést arról, hogy folytatom-e vagy sem.” Nem titok, hogy Alonso dönthet úgy, hogy az idény végén lezárja Forma-1-es pályafutását. Ezúttal, 45 évesen, akár végleges búcsúról is szó lehet. Alonso esetében ugyanakkor mindig óvatosan kell kezelni az ilyen forgatókönyveket, hiszen az elmúlt, F1-es sikerekben szegény időszakban is rendkívül erős motiváció hajtotta. Kim Kardashian új törölközőt küldött Kimi Antonellinek Jövőjével kapcsolatban jelenleg két forgatókönyvről beszélnek. Az első továbbra is az Aston Martinhoz kapcsolódik, különösen ahhoz az autóhoz, amely alig több mint egy hónap múlva, a Belga Nagydíj hétvégéjén mutatkozhat be. Lényegében az AMR26-os B-változatáról van szó , amelybe a csapat az utolsó reményeit helyezte annak érdekében, hogy megfordítsa a várakozásoktól jelentősen elmaradó idényét. A barcelonai paddockban azonban egy másik lehetőség is egyre nagyobb lendületet kap. Valós esély mutatkozik arra, hogy Alonso megadja magának az utolsó fejezetet annál a csapatnál, amellyel két világbajnoki címét szerezte. HIRDETÉS Az Alpine -t jelenleg Flavio Briatore irányítja, aki egyben Alonso menedzsere is. Bár Briatore többször hangsúlyozta, hogy a csapat technikai fejlődése továbbra is elsődleges fontosságú, reális opciónak tartják azt az elképzelést, hogy Alonso esetleges utolsó Forma-1-es szezonjára visszatérjen az alakulathoz. Ez lenne a negyedik fejezet versenyző és az enstone-i csapat közös történetében. Az istálló először Renault néven, 2003 és 2006 között versenyeztette őt, pályafutása legsikeresebb időszakában, majd a McLarennel történt szakítása után 2008 és 2009 között visszatért. Ugyanez a szervezet, immár Alpine néven, 2021-ben hozta vissza őt a Forma-1-be. HIRDETÉS Egy utolsó időszak annál a csapatnál, amely pályafutása legfontosabb pillanatait adta neki, óhatatlanul erős szimbolikus jelentőséggel bírna. Ugyanakkor nem pusztán érzelmi döntésről lenne szó. Az Aston Martin papíron továbbra is hatalmas potenciállal rendelkezik , arra azonban nincs garancia, hogy a Hondával kötött együttműködés 2027-re győzelemre képes csomagot eredményez. Az Alpine a Mercedesszel való partnerségének köszönhetően jelenleg megnyugtatóbb célállomásnak tűnhet valaki számára, aki még mindig arról álmodik, hogy legalább még egyszer dobogóra állhasson. Ami Alonso barcelonai búcsúját illeti: a kétszeres Forma-1-es világbajnok rutinosan kommunikál a médiában, és csütörtöki szavait sem véletlenül választotta meg. A Circuit de Catalunya nem lesz része a 2027-es versenynaptárnak, mivel Spa-Francorchamps mellett bekerül a Forma-1 rotációs rendszerébe, a visszatérését pedig 2028-ra tervezik.
Eredeti cikk megtekintése →