← Vissza

news.bsdnet.hu

Villeneuve: Az FIA nagy bajba került Gasly monacói dobogójával

F1világ 2026-06-13 11:20
Gasly múlt vasárnap a harmadik helyen ért célba, ám két öt másodperces időbüntetés miatt végül a hetedik pozícióba sorolták vissza. Az Alpine azonban sikerrel élt a felülvizsgálati jogával a bokszutcai sebességtúllépés miatt kiosztott büntetések kapcsán. Gasly egyike volt azoknak a versenyzőknek, akiket akkor a szabály megsértésében vétkesnek találtak. Miközben azonban más csapatok a futam során letöltötték büntetésüket, az Alpine ezt nem tette meg — ez pedig lehetőséget adott számára arra, hogy fellebbezzen a szankció ellen, éles ellentétben azokkal, akik ugyanazon feltételezett szabályszegés miatt kaptak büntetést. HIRDETÉS HIRDETÉS A Red Bull és a McLaren jelezte fellebbezési szándékát a döntéssel kapcsolatban, és most 96 órájuk van arra, hogy hivatalosan is továbbvigyék a panaszt. HIRDETÉS Villeneuve a Sky Sports F1 televíziónak nyilatkozva arról beszélt, hogy azok a versenyzők és csapatok, akik megfelelően letöltötték a büntetésüket, hátrányos helyzetbe kerültek. „Amikor a verseny után kapsz büntetést, könnyű egyszerűen visszaállítani azt, ami volt — elveszed a büntetést” — mondta Villeneuve. „Amikor a büntetést fizikailag már letöltötték, nem mondhatod hirtelen azt, hogy ‘Ó, itt van bónuszként 20 másodperc’.” „Ezt nem teheted meg, mert a körülötte lévő összes többi versenyző versenye is másképp alakult volna. Nem adhatsz csak úgy hirtelen köridőt.” Szenzációs forgatókönyv: Alonso visszatér volt csapatához? A kialakult helyzet több csapatnál is elégedetlenséget váltott ki, Villeneuve pedig megérti a frusztrációjukat azzal kapcsolatban, ahogyan az FIA kezelte az eljárást. HIRDETÉS „Ez nagyon nehéz helyzet az FIA számára, mert végső soron azok a versenyzők, akik a pályán letöltötték a büntetésüket, nem kaphatják azt vissza, miközben ugyanabban a helyzetben vannak” — fogalmazott. „Szóval azzal, hogy Gaslynak odaadták a dobogót, nagy bajba kerültek.”
Eredeti cikk megtekintése →