Tovább erősít a Vasas: nemzetközi rutinnal rendelkező védőt jelentettek be
NB1.hu
2026-06-13 13:06
A Vasas 2029-ig szóló szerződést kötött Csóka Dániellel, aki Zalaegerszegről teszi át székhelyét Angyalföldre.
A zalaegerszegi születésű játékos a ZTE akadémiáján nevelkedett, majd fiatalon külföldre igazolt.
Megfordult az angol Wolverhampton utánpótlásában, a szlovák élvonalbeli DAC-nál, valamint az AFC Wimbledon felnőttcsapatában is. Angliában több mint 50 tétmérkőzésen kapott lehetőséget.
Hazatérését követően a Zalaegerszeg meghatározó futballistájává vált, amellyel 2023-ban Magyar Kupát nyert. Pályafutása során közel 150 hivatalos mérkőzésen lépett pályára, emellett végigjárta a magyar korosztályos válogatottakat is.
Nagy Miklós , a Vasas sportigazgatója kiemelte: a játékos nemcsak posztján jelent megoldást, hanem több szerepkörben is bevethető, miközben tapasztalatával és mentalitásával is erősítheti az együttest.
A csapat gőzerővel erősít az NB I-re, hiszen a napokban bejelentették Engedi Márk megszerzését is .
Csóka Dániel elmondta, jó emlékek kötik a Fáy utcához, és motiváltan várja az új kihívást:
„Az első NB I-es mérkőzésemet a Fáy utcában játszottam, illetve a DAC színeiben az Illovszky-stadion ünnepi megnyitóján is részt vettem. Egy nehezebb időszak van mögöttem. Az elmúlt félévben nem kaptam annyi játéklehetőséget, amennyit szerettem volna. Nagyon motivált vagyok és várom a közös munkát, valamint az új impulzusokat.”
Hozzátette, több Vasas-meccset is megnézett az előző szezonban, s tetszik neki a játék és az a filozófia, amit a klub képvisel.
„Bízom benne, hogy ezt a formát az élvonalra is átmentjük és sikeresek leszünk. Szeretnék meghatározó tagjává válni a keretnek és hozzátenni a magam részét a közös célok eléréséhez” – olvasható a Vasas hivatalos oldalán .
Az angyalföldi együttes Csóka megszerzésével egy rutinos, mégis bőven fejlődőképes védővel bővítette keretét a következő idényre, aki hosszú távon is stabil pontja lehet a hátsó alakzatnak.