← Vissza

news.bsdnet.hu

Szele Tamás: Tulsi Gabbard laborjai

Forgókinpad 2026-06-13 13:28
Ha a mai nap folyamán az olvasó jártában-keltében népes csoportokkal találkozik a köztereken, akik orosz népdalokat énekelve lezginkát táncolnak, sűrű csujjogatások közepette, ne lepődjenek meg, csak oroszbarát (vatnik) honfitársaink ünnepelnek a konteóhívőkkel közösen. Éspedig azt ünneplik, hogy Tulsi Gabbard, az amerikai nemzeti hírszerzés leköszönőben lévő igazgatója hivatalosan elismerte az „ukrajnai biolaboratóriumok” létezését. (Képünk illusztráció) Gabbard hivatalosan férje betegsége miatt mond le, nem hivatalosan azt beszélik a bennfentesek, hogy komoly összeütközésbe került Trump elnökkel, mikor kiderült, hogy az Epstein-aktákban nem az van, amire számított és amiben hitt. Nevezetesen: nem kannibál celebek kotyvasztottak halhatatlanná tévő, adrenochrome nevű életelixírt serdületlen gyermekek különféle testrészeiből és véréből, hanem egyszerűen csak a szexualitás sötét és gyakran törvénytelen, sőt, embertelen oldala ismerhető meg ezekből az iratokból. Nincs egyedül: Marjorie Taylor Greene volt szenátor is ezért vágta rá az ajtót Trumpra, mondott le és tartja vele a haragot azóta is. Mindenképp közös Gabbardban és Greene-ben az, hogy a konteók elkötelezett hívei: képtelenek elviselni, ha az elméleteik szappanbuborékja kipukkan a Valóság Vasszögén, emiatt hajlandóak akár életüket és karrierjüket is feláldozni. Valóban, Gabbard mindig is a legvadabb, sőt, többnyire orosz eredetű elméleteket terjesztette, tehát orbitális hiba volt Trump részéről pont őt kinevezni erre a lehető legbizalmibb posztra, de valljuk meg, az elnöktől sem idegen a valóságtagadás elmélete és gyakorlata. Azonban lássuk, mit tett közzé így, hivatali idejének végéhez közeledve (harmincadikán jár le a felmondása) Tulsi Gabbard? Megjegyzéseimet szokás szerint csillag alatt, a bekezdések végén teszem meg, ennek kedvééért inkább félbe is fogom szakítani a „jelentést”, amit egyébként a hölgy harmadik személyben írt – saját magáról. „ AZONNALI KÖZZÉTÉTEL CÉLJÁBÓL ODNI sajtóközlemény, 10-26. sz. 2026. június 12. Gabbard nemzetbiztonsági igazgató bizonyítékokat tár fel az amerikai adófizetők által finanszírozott globális biolaboratóriumi programról WASHINGTON D.C. – A hírszerző közösség irattáraiban és aktáiban végzett, hónapokig tartó kutatás révén Tulsi Gabbard nemzeti hírszerzési igazgató (DNI) új bizonyítékokat tár fel arra vonatkozóan, hogy az Egyesült Államok kormánya hosszú ideje finanszíroz több mint 30 országban körülbelül 120 biolaboratóriumot. Ezek között vannak ukrajnai laboratóriumok is, amelyek a jelenlegi orosz–ukrán háború miatt veszélybe kerülhetnek. Például a hírszerző közösség korábban figyelmeztetett arra, hogy egy amerikai finanszírozású biolaboratórium Ukrajnában valószínűleg veszélyes kórokozókat tárolt, és továbbra is sebezhető maradt az orosz támadás, lefoglalás vagy károsítás régóta fennálló veszélyével szemben.”* *Most egy kicsit felejtsük el azt, hogy ezeknek a biolaboroknak a létét még én magam is számtalanszor megcáfoltam, megbízható adatok és források alapján, ezeken a hasábokon is, máshol is, és tegyük fel a kérdést: akkor hogyan is van ez? Ukrajnában vannak a biolaborok vagy szerteszét, a föld kerekén? És mennyi van belőlük, mely országokban? Válasz nincs, Gabbard nem részletezi ezeket a dolgokat, érjük be azzal, hogy vannak laborok Ukrajnában is. Meg máshol is lehetnek, mondjuk Bissau-Guineától Luxemburgig bármerre, de ezeket nem említi a „jelentés”. Az viszont igaz, hogy ha egy laboratóriumban veszélyes kórokozókat tartanak, és azt orosz támadás éri, vagy netán elfoglalják, abból semmi jó nem sül ki. Csak épp az, hogy egy laboratóriumban vannak kórokozók, még nem jelenti egyben azt is, hogy ott biológiai fegyvereket fejlesztenének. Ott nyugodtan fejleszthetnek oltásokat is a ragályos betegségek helyi változatainak kezelésére vagy megelőzésére (a kettő természetesen nem ugyanaz). De ezt később még kifejtem. „ Eddig az amerikai nép elől szándékosan eltitkolták a laboratóriumok létezésére és finanszírozására vonatkozó bizonyítékokat. Az amerikai kormány által finanszírozott biolaboratóriumok létezését, történetét, helyszíneit és pénzügyi hátterét leíró információkat az illetékesek szándékosan eltitkolták, azt állítva, hogy azok nem léteznek, és bárkit, aki másképp vélekedett, külföldi ügynöknek és Amerika árulójának neveztek.”* *Hadd tegyem hozzá: aki azt terjesztette Oroszország érdekében, miszerint az Egyesült Államok Ukrajna területén etnospecifikus biológiai fegyvereket fejleszt az orosz nép kipusztítása érdekében, az igenis orosz ügynök és Amerika árulója – még akkor is, ha sikerült egy időre elfoglalnia az amerikai nemzeti hírszerzés igazgatójának székét. Gondoljunk Kim Philby esetére! „ Ezen amerikai kormány által finanszírozott biolaboratóriumok közül sok jelenleg vagy korábban veszélyes és rendkívül fertőző kórokozókat elemző kutatásokkal foglalkozott, egyes esetekben veszélyes funkciógyarapodási kísérletekkel is, mindezt pedig szinte semmilyen nyilvánosság vagy felügyelet nélkül tették.”* *Nos, ha veszélytelen kórokozók kutatásával foglalkoznak, talán nem is lett volna érdemes üzemeltetni őket. Ha meg akarjuk találni az ebola vagy a dengue-láz gyógyszerét, természetesen ahhoz ezeknek a kórokozóira van szükségünk, anélkül nem megy: ha valahol a posztszovjet területen a régi, ismert betegségeknek megjelenik egy új, nehezen kezelhető mutációja, ahhoz is. Mindkét esetben jobb, ha a helyszínen van a laboratórium, hiszen a mintákat, tenyészeteket utaztatni kockázatos és költséges is. A nyilvánosság és a felügyelet hiánya egyszerűen hazugság: Gabbard nem olvasott idevágó szaksajtót, melyben épp elég publikációt találhatott volna. „ Trump elnök tisztában van azzal, hogy a veszélyes » funkciógyarapodási « kutatások milyen komoly fenyegetést jelentenek az amerikai nép számára, ezért 2025. május 25-én határozott lépéseket tett, és aláírta az EO 14292 jelzetű elnöki rendeletet, amely véget vet a » funkciógyarapodási « kutatások szövetségi finanszírozásának világszerte. » Annak ellenére, hogy a biolaboratóriumokban végzett, veszélyes kórokozókkal kapcsolatos kutatások nyilvánvalóan katasztrofális eredményekhez vezethetnek világszerte, a politikusok, az úgynevezett egészségügyi szakemberek, mint például Dr. Fauci, valamint a Biden-kormány nemzetbiztonsági csapatának tagjai hazudtak az amerikai népnek az Egyesült Államok által finanszírozott és támogatott biolaboratóriumok létezéséről, és megfenyegették azokat, akik megpróbálták feltárni az igazságot. A Nemzeti Hírszerzés Igazgatójának Irodája továbbra is szorosan együttműködik a kormányzati partnerekkel annak érdekében, hogy azonosítsa, hol találhatóak ezek a laboratóriumok, milyen kórokozókat tartalmaznak, és véget vessen a veszélyes funkciógyarapodási kutatásoknak, amelyek az amerikai nép és a világ népeinek egészségét és jólétét fenyegetik « – mondta Gabbard nemzetbiztonsági igazgató."* *Erre – mármint a fenyegetésekre – kérnék valami konkrét bizonyítékot is, mert amíg ilyen nincs, Gabbard állításai nem egyebek rágalomnál. Ami a „funkciógyarapodási” kutatásokat illeti, mely azt jelentené ebben a szövegösszefüggésben, hogy a vizsgált betegség tulajdonságait és hatásait megváltoztatják, vagyis biológiai fegyverré alakítják a kórt, szintén várom a bizonyítékokat. „ Gabbard új utasítást adott ki a hírszerző közösségnek, amelyben elrendelte, hogy fokozzák az információgyűjtést ezekről a külföldi laboratóriumokról és létesítményekről. Ez az intézkedés máris új részleteket szolgáltatott az ezekben a létesítményekben folyó klinikai kísérletekről, ami jelentős etikai, pénzügyi és biztonsági aggályokat vet fel ezekkel az állítólagos közegészségügyi kezdeményezésekkel és az Egyesült Államok nemzetbiztonságával kapcsolatban.”* *A részletek nem újak, legfeljebb újként tálalta őket Gabbard: az elmúlt négy-öt év folyamán mindezeket olvashattuk már, csak éppen – a Kreml propaganda-médiájában. A „jelentés” nem kevés tiltakozást váltott ki, elsőként Hriszto Grozevet, az oknyomozó újságírás ma élő legnagyobb alakját idézném, aki a következőket írta az X-en: „ Hihetetlen. Tulsi Gabbard – aki mindig újabb meglepetésekkel szolgál – közzéteszi azt, ami (ha elolvassuk a » bizonyítékait « ) egy teljesen törvényes amerikai programnak tűnik, sőt még arra is hivatkozik, hogy ezeket » orosz információs kampányok « céljára is felhasználhatják, ezzel pedig újabb információs műveletet ajándékoz a Kremlnek.Olvassa inkább el mindenki a 2025-ös nyomozásunkat, amelyben bizonyítékokat mutattunk be arra, hogy a GRU 29155-ös hibrid műveleti egysége találta ki az egész » biolaboratóriumok « koncepciót – és bevonták Tulsit is ebbe.” Az Ukrainska Pravda arra is felhívja a figyelmet, hogy a „jelentéshez” mellékelt térképen egészen különös helyen találhatóak Ukrajna városai (nem mellesleg, az ábra ismer egy „Zakarpattia” nevű várost is, benne biolaborral, sőt, látunk rajta egy sosemvolt-sosemlesz „Cherniv” nevű települést is, ami sem nem Csernyihiv, sem nem Csernyivci), de világos, hogy olyan ember rajzolta, aki életében nem látta még Ukrajna valódi térképét. No igen: hiszen a hazugság célközönsége nem ukrán, nem orosz, nem magyar és még csak nem is európai, ez az álhír amerikaiak számára készült. De térjünk vissza Grozev állításához: ez valóban egy teljesen törvényes amerikai program elferdítése? Az bizony. Arról van szó, hogy mielőtt Trump és Elon Musk szétverték és megszüntették az USAID szervezetét, nem, hogy egész országok, de egész kontinensek is az amerikai támogatásra építették az egészségügyi rendszereiket. Ezt az Egyesült Államok nem merő egy szívjóságból adta, hanem az a nagyon is pragmatikus elv vezérelte őket, korábbi rossz tapasztalatok alapján (AIDS, madárinfluenza, ebola, stb.), miszerint okosabb egy kitörőfélben lévő járványt még a fészkében elfojtani, mint utána sokkal drágábban karanténokkal, utazási korlátozásokkal megfékezni. A világ összezsugorodott, a modern közlekedés miatt a Covid például hetek alatt terjedt el Vuhanból az egész bolygón mindenhova, annak ellenére, hogy pont a Kínai Népköztársaság lakosai turistáskodhatnak minden állam polgárai közül a legkevésbé. Ehhez az USAID-rendszerhez tartoztak többek között a virológiai, bakteriológiai laboratóriumok is, melyek azonban természetesen megszűntek a szervezet 2025. februári bezárása után. Hát hiszen azért is vagyunk most nagyon nagy bajban. Gondoljunk bele: 2025 júliusában az ENSZ szakértői már „globális szintű humanitárius katasztrófaként” jellemezték az USAID felszámolásának következményeit, és becslések szerint óránként közel 100 ember halt meg miatta. Tavaly júliusig, minden komolyabb járvány nélkül összesen több mint 350 000 ember halálát okozták a megszorítások, köztük több mint 200 000 gyermekét. Innen nézve Gabbard „jelentése” nem csak az orosz propaganda nagyon markáns megtámogatása, de ócska mentegetőzés is az eddigi és ezen túl bekövetkező halálesetek és pandémiák miatt. Arról már nem is szólva, hogy a jelenlegi ebola-járványt az USAID nélkül nagyon nehéz kezelni is, izolálni is. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) május 16-án „nemzetközi aggodalomra okot adó” vészhelyzetnek nyilvánította a ragályt. A most terjedő kőrokozó, a Bundibugyo néven ismert ebola-törzs ellen nincs vakcina vagy gyógymód. Május 19-ig több mint 530 megerősített esetről és 134 halálesetről számoltak be, és mindkét szám gyorsan emelkedik. De nincs szükség laboratóriumokra, mert azokban biológiai fegyvereket fejlesztenek, akármelyik konteós megmondja! És mifélék lennének ezek, mit állít a biolabor-konteó? Alapértelemzés szerint annyit, hogy a Pentagon utasítására nemcsak biológiai kutatások, hanem biofegyverek fejlesztése is folyik az ukrajnai laboratóriumokban, mely fegyverek etnospecifikusak, tehát az oroszokra károsak, az ukránokra nem, és melyeket többek között vándormadarak irányított röpte (a denevéreket is madaraknak tekinti a Kreml médiája) segítségével juttatnak célba. Ennyi az alapállítás, erre később rárakódott harminckét réteg további hazugság, amikkel már nem is érdemes foglalkozni, hiszen az alapot cáfoljuk, ha az kiesik, a többi is összeomlik. Ezt azonban Jevgenyij Kunin orosz biológus tételesen és pontosan kifejtette még 2022 márciusában a Novaja Gazeta Evropa hasábjain: „ Nincs olyan genetikai tulajdonság, egyáltalán nincs egyetlen olyan mutáció sem, amely világosan és egyértelműen megkülönböztetné az orosz és az európai népességet. Egyszerűen nem létezik! Természetesen a genetikai különbségek nem teljesen ismertek, de nem is annyira rosszul. Egyszerűen nincsenek olyan fix allélok, amelyek megkülönböztetnék az egyik populációt a másiktól. Egyáltalán nincsenek! Bizonyos allélok gyakoriságában különbségek vannak. Például Oroszországban több vörös hajú lehet, mint Ukrajnában. De nincs semmi, ami csak Oroszországban lenne – és ami nem lenne Európában vagy Amerikában. Maga a gondolat, hogy olyan gyógyszereket, olyan szereket vagy kórokozókat hozzunk létre, amelyek csak egy bizonyos alléllal rendelkező népességcsoportot céloznának meg, meghaladja a tudomány és a technológia lehetőségeit. Nem csak lehetetlen ezt laboratóriumban létrehozni, de még egy értelmes algoritmust sem lehet kitalálni arra, hogyan kellene megtenni. Ez ostobaság, aminek semmi alapja.” Akkor tehát hol tartunk? Ott, hogy Tulsi Gabbard hazudott. Valószínűleg egyszerre tette orosz barátai kedvéért és a Trump-adminisztráció védelmében. Ügyesen keverte a meglévő egészségügyi program tagadhatatlan tényét az orosz propagandából eredő hazugságokkal, ezt hívjuk maszkirovkának, a hölgy ezen a téren határozottan tehetséges, nem csodálkoznék azon sem, ha miután letöltötte a szolgálati idejét, állást kínálnának neki a Lubjanka téren – de a hazugság attól még hazugság marad. A konteósok és a vatnikok se ünnepeljenek, ne járják a lezginkát, ne kurjongassanak: nincs miért. Kicsivel sincs inkább igazuk, mit korábban volt. És hogy korábban mennyire volt? Semennyire. Nyugalom, a helyzet változatlan. Szele Tamás
Eredeti cikk megtekintése →