← Vissza

news.bsdnet.hu

Antonelli nem elégedett, de egy jó rajtban bízik

F1világ 2026-06-13 16:30
A  Mercedes  versenyzője csapattársa, George Russell és a Ferrari pilótája,  Lewis Hamilton  mögött végzett az időmérőn, így jó pozícióból várhatja a vasárnapi futamot. Antonelli azonban úgy érzi, a hétvége eddigi része nem alakult zökkenőmentesen számára. Russell: Nem lesz könnyű a verseny, de készen állok „Eddig egy kicsit nehéz hétvégém volt. Nem igazán volt meg az összhangom az autóval.” HIRDETÉS HIRDETÉS Az olasz pilóta szerint a pénteki hosszú etapok biztató képet festettek , szombaton azonban valamelyest visszaesett a teljesítménye. HIRDETÉS „Tegnap a hosszú etap nagyon erős volt, de ma egy kicsit hiányzott a tempó, ezért már nagyon várom a holnapi versenyt.” Antonelli ugyanakkor optimistán tekint a futam elé, hiszen a Mercedes versenytempója az eddigi hétvégék alapján általában erősebbnek bizonyult, mint az egykörös teljesítménye. A fiatal olasz számára a rajt kulcsfontosságú lehet , különösen úgy, hogy az első sorból induló Russell és Hamilton mögött közvetlenül ott lesz a második sorban. „Megpróbálunk jó rajtot venni, aztán a lehető legjobban kihasználni a szélárnyékot.” Antonelli remek formában érkezett Barcelonába, hiszen a legutóbbi öt versenyt megnyerte, és magabiztos, 66 pontos előnyt épített ki magának az egyéni összetettben . HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →