Antonelli nem elégedett, de egy jó rajtban bízik
F1világ
2026-06-13 16:30
A Mercedes versenyzője csapattársa, George Russell és a Ferrari pilótája, Lewis Hamilton mögött végzett az időmérőn, így jó pozícióból várhatja a vasárnapi futamot. Antonelli azonban úgy érzi, a hétvége eddigi része nem alakult zökkenőmentesen számára.
Russell: Nem lesz könnyű a verseny, de készen állok
„Eddig egy kicsit nehéz hétvégém volt. Nem igazán volt meg az összhangom az autóval.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Az olasz pilóta szerint a pénteki hosszú etapok biztató képet festettek , szombaton azonban valamelyest visszaesett a teljesítménye.
HIRDETÉS
„Tegnap a hosszú etap nagyon erős volt, de ma egy kicsit hiányzott a tempó, ezért már nagyon várom a holnapi versenyt.”
Antonelli ugyanakkor optimistán tekint a futam elé, hiszen a Mercedes versenytempója az eddigi hétvégék alapján általában erősebbnek bizonyult, mint az egykörös teljesítménye. A fiatal olasz számára a rajt kulcsfontosságú lehet , különösen úgy, hogy az első sorból induló Russell és Hamilton mögött közvetlenül ott lesz a második sorban.
„Megpróbálunk jó rajtot venni, aztán a lehető legjobban kihasználni a szélárnyékot.”
Antonelli remek formában érkezett Barcelonába, hiszen a legutóbbi öt versenyt megnyerte, és magabiztos, 66 pontos előnyt épített ki magának az egyéni összetettben .
HIRDETÉS