← Vissza

news.bsdnet.hu

Meglepte a Mercedest, milyen gyors a Ferrari

Vezess 2026-06-13 16:52
George Russell régi fényében tündököl, Lewis Hamilton csatázni szeretne, Kimi Antonelli viszont küszködik - a legjobbak gondolatai a barcelonai F1-időmérő után. 2026.06.13. szombat 17:52 Tündökölt George Russell a Forma-1-es Barcelona-katalóniai Nagydíj időmérőjén, a Mercedes britje szinte földbe döngölte a csapattárs Andrea Kimi Antonellit. Russellel csak a korábbi csapattárs, a ferraris Lewis Hamilton tudta felvenni a kesztyűt – a leggyorsabb triót Naomi Schiff tartotta szóval az időmérő leintése után. “Eddig ez egy remek hétvége! A régi önmagam vagyok, minden körön jó munkát végzek, a legjobb helyekért harcolok. Az elmúlt néhány futamon különféle okok miatt nem kedveztek nekünk a dolgok, de erre a hétvégére tiszta lappal érkeztem, jól éreztem magam. Remek pole-pozícióban lenni!” “Érdekes lesz a holnapi verseny. Lewis [Hamilton – a szerk.] hihetetlen munkát végzett, hogy így feljött. Igazi meglepetés volt. Azt gondoltuk, hogy a McLarennel fogunk majd harcolni, de Lewis minden szesön során gyors volt. Biztos vagyok benne, hogy harcolnunk kell, szóval nem lesz könnyű a holnap, de készen állok.” “Jó itt lenni, nehéz volt ez a hétvége. Alapvetően nincs gond azzal, ha kihagyom az első szabadedzést, de ennek most nagy hatása volt. A második edzésen egy másodperces hátrányban voltam, és nem éreztem magam kényelmesen. Ezek a gumik csak egy kört bírnak, szóval csak két próbálkozásom volt minden edzésen. A harmadik szabadedzésen is bő 4-5 tizedes volt a lemaradásom, és azon gondolkoztam, hol találom meg ezt a tempót.” “A harmadik szabadedzés és az időmérő közt kimentem a pályáról a lakóautómhoz. Visszajöttem, és a Q1-ben első voltam, szóval tudtam, hogy jó az egyensúly. A Q2 egy kicsit nehezebb volt a forgalom miatt.” “A Mercedes-pilóták jó kört futottak, gratula George-nak, de jó pozícióban vagyunk ahhoz, hogy harcolhassunk holnap.” “Kissé nehéz eddig a hétvégénk, nem igazán éreztem az autót. A megtankolt etapos tempó erős volt tegnap, de ma valami hiányzott, várom a holnapot. Próbálunk jól rajtolni, aztán kihasználni a szélárnyékot.” Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →