Váratlan második rajthely, Hamilton örül a Ferrari fejlődésének
F1világ
2026-06-13 17:15
Nagyságrendileg négy tizedmásodperces hátrányt sikerült közel teljesen eltüntetnie a barcelonai F1-es hétvégén a Ferrari istállójának, állítja Lewis Hamilton . A hétszeres világbajnok a hétvége kezdetétől lépéshátrányban érezte magát, miután az első szabadedzésen a junior pilóta Dino Beganovicnak adta át az autóját, de ezt követően sem igazán érezte az összhangot az autójával.
Antonelli nem elégedett, de egy jó rajtban bízik
Mindezek ellenére az időmérő edzés Q1-es szakaszában ő autózta a leggyorsabb kört, a végén pedig egy tizedmásodpercen belüli tempóra volt képes a pole-pozíciót szerző George Russellhez képest, amivel sikerült megelőznie az addig második helyet birtokló Kimi Antonellit is.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„ Nagyszerű érzés itt állni” – értékelt a két Mercedes -pilóta mellett. „Eddig nagyon nehéz hétvégém volt. Kihagytam az első szabadedzést, aminek következtében nagy lépéshátrányba kerültem, a másodikon nagyjából egy másodpercre rúgott a hátrányom. Nem éreztem magam túl komfortosan, főleg mert ezek a gumik csak egy kört bírnak ki, így mindhárom időmérős szakasz alatt egyetlen lehetőségünk volt. Még ha egy hűtőkör után futottam volna egy újabb gyors kört, az autó egyensúlya teljesen fel lett volna borulva. A harmadik szabadedzésen még mindig négy-öt tized volt a hátrányom, és azon gondolkodtam, hogy basszus, hol fogok ennyi időt találni? „
HIRDETÉS
„Az időmérő edzés előtt elhagytam a pálya területét, visszamentem a lakókocsimba, aztán visszajöttem, és a Q1-ben az első helyen végeztem. Szóval tudtam, hogy jó az egyensúlyunk, és komfortosan éreztem magam az autóban. A Q2 kicsit nehezebb volt a forgalom miatt, aztán a végén ezek a srácok nagyon gyors kört futottak” – mutatott a mellette álló két Mercedes-pilótára.
„Egész hétvégén nagyjából négy tizedmásodperces hátrányban voltunk, szóval még a fejlesztések mellett is azt gondoltuk, hogy jelenleg így állunk. De az, hogy most mindössze egyetlen tized közöttünk a hátrány, megmutatja, mennyire keményen dolgoztunk a gyárban. Szóval óriási köszönet mindenkinek odaát Maranellóban. Tovább kell folytatnunk ezt a munkát. Remélem, holnap még többet ki tudok hozni az autóból, és lépést tudok tartani ezekkel a srácokkal” – tette hozzá.
Hamilton azt követően szerzett második rajthelyet, hogy a múlt hétvégi Monacói Nagydíjon szintén második helyen ért célba a Ferrarival.