Leclerc: Szégyellem magam, sokaknak csalódást okoztam
F1világ
2026-06-13 17:35
A Monacói Nagydíjon történt fájdalmas kiesését követően Barcelonában is baleset szenvedett a Ferrarival Charles Leclerc , akinek ezúttal az időmérő edzésének vetett véget egy látványos hiba. A monacói pilóta a Q3-ban az első köre közepén járt, amikor elveszítette az uralmát az autója felett, és orral a falnak ütközött.
A hibájából fakadóan Leclerc csak a tizedik pozícióból rajtolhat, miközben a Ferrari fejlesztéseinek hála csapattársa, Lewis Hamilton a második helyet szerezte meg.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Azon felül jól vagyok, hogy most szégyenteljesen itt kell állnom, és nyilatkoznom a kamerák előtt. Sajnos a múlt héten ugyanez történt. Szégyellem, hogy nem sikerült mindent jól csinálnom egy olyan hétvégén, amit egyébként eddig nagyon pozitívnak éreztem. Még mindig optimista vagyok a verseny kapcsán, de jobb rajthelyről kellene indulnom. De nem indulok, a saját hibámból kifolyólag. Szégyellem magam, amiért olyan sok embernek csalódást okoztam. Nagyon nehéz lehet kitartani mellettem.”
HIRDETÉS
Hogy mi történt abban a körben, amikor balesetet szenvedett, arra Leclerc az alábbit reagálta.
Váratlan második rajthely, Hamilton örül a Ferrari fejlődésének
„Eléggé nagy tempót vittem be a kanyarba, ami a kanyar közepén még rendben volt, de aztán kisodródtam a koszosabb ívre, és elveszítettem az irányítást. Az én hibám volt” – ismerte el.