Norris: Ennél sokkal több nem volt a McLarenben
F1világ
2026-06-13 18:15
Legjobb esetben egy harmadik helyet tartott elérhetnek a címvédő Lando Norris a barceloniai F1-es forduló kvalifikációján, amelyet végül több mint három tizedmásodperces hátránnyal a negyedik helyen zárta a két Mercedes és Lewis Hamilton Ferrarija mögött. Norris szerint az utóbbi hetek-hónapok nehézségei után ezzel az eredménnyel elégedettnek kell lennie.
„ Sokkal többet nem várhattam, bár a harmadik helyhez képest négy ezred volt csak a hátrányom, ami nem sok. Az első körömnek az utolsó kanyarban vetett véget a piros zászló, az a kör talán egy picit talán jobb volt, mint a második. Mivel egyetlen lehetőségem maradt, hogy időt teljesítsek, így nem vállalhattam túl nagy kockázatot. Egyszerűen csak pechesek voltunk ma, de jó köröket futottam, szóval elégedettnek kell lennünk ” – magyarázta a címvédő, aki szerint holnap nehéz dolga lesz tartani a lépést az első hárommal.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Jó lenne az előttem indulókkal csatázni, de ma eléggé nagy volt a lemaradásom hozzájuk képest. Ha egy tizedre lennék az első mögött, akkor azt mondanám, hogy fel tudjuk venni a versenyt, de három és fél tized azt jelenti, hogy jobb a tapadásuk, jobb az egyensúlyuk – ezt nehéz lesz legyőzni holnap egy olyan versenyen, ahol minden a gumik életben tartásán múlik majd. Ha tartani akarjuk velük a lépést, akkor őrülten kell majd nyomnom, és öt bokszkiállásra lesz szükségem.”
HIRDETÉS
„Szóval nehéz lesz ellenük, de ha esélyünk adódik, akkor megpróbálom kihasználni – különösen a hosszú egyenest az első kanyarig. Egyébként pedig azon leszünk, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki a versenyből anélkül, hogy túlvállalnánk magunkat” – tette hozzá Norris.
A másik McLarennel Oscar Piastri a hetedik rajthelyet szerezte meg.
Russell a pole-ban Barcelonában, Leclerc összetörte a Ferrarit!