← Vissza

news.bsdnet.hu

Kínos sorozat szakadt meg az F1-ben, de a reakciót senki nem köszöni meg

Vezess 2026-06-13 18:01
"Leszarom" - mondta a pilóta, aki 42 hétvége után először tudta megverni csapattársát egy Forma-1-es időmérőn. 2026.06.13. szombat 19:01 A 2024-es Brit Nagydíj időmérője óta először fordult elő az Aston Martinnál, hogy Lance Stroll megverje Fernando Alonsót egy időmérőn. Erre most, a 2026-os Barcelona-katalóniai Nagydíj szombati napján került sor. Tény, hogy ezzel nem érdemes villogni, mivel a gyorsabb kanadai is kb. egy másodperccel volt lassabb a riválisoknál, a zöld csapat teljesen a mezőny végén kullogott. A 42 időmérős gyenge széria megszakítása nem különösebben hatotta meg Strollt. “Nem érdekel” – mondta, amikor megkérdezték tőle, mit érez a történtek után. Amikor tovább forszírozták, hogy többet számított volna-e egy ilyen részsiker az időmérő későbbi szakaszában, a kanadai nem túl kedves stílusban felelt. “Nem tudom. Leszarom” – mondta. Lance Stroll (Kép: Mark Thompson/Getty Images) Valószínűleg Alonsót sem hatja meg annyira, hogy megverte a csapattársa, számára talán az fájhat inkább, hogy a teljesen utolsó, 22. rajthely a valaha volt legrosszabb időmérős eredménye hazai pályán. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →