← Vissza

news.bsdnet.hu

Pénteken még borzasztó volt, szombatra feltámadt Verstappen Red Bullja

F1világ 2026-06-13 18:35
Tegnap még borzasztónak nevezte a barceloniai hőségben a Red Bull kezelhetőségét, ma viszont egészen pozitívan nyilatkozott az autójáról Max Verstappen . A négyszeres világbajnok az időmérő edzés egy-egy pontján lila szektort is képes volt futni a pénteken még rendkívül sokat csúszkáló autójával, ami végül ötödik rajthelyet eredményezett neki. Az első rajtsorba kvalifikáló autóktól nagyságrendileg így is kapott három tizedmásodpercet, a harmadik helyet szerző Kimi Antonellitől és a negyediken záró Lando Norristól viszont csak ezredmásodpercekkel maradt el. „ A kvalifikáció a vártnál jobban alakult, a hátrányunk jóval kisebb lett ” – értékelt Verstappen. „ Az ötödik rajthely így korrektnek tűnik, viszont a harmadik helyre is esélyem lehetett volna, ha a harmadik szektorban nem kezdek el ennyire csúszkálni. Emellett a piros zászló előtt azt hiszem, csak én és Oscar teljesítettünk mért kört, és a bokszutcában eltöltött tíz perccel kicsit talán ritmust veszítettünk, ami nem ideális a Q3-ban.” HIRDETÉS HIRDETÉS „Amit tenni akarunk, az a mért kör lefutása, aztán boksz új abroncsokért és tankolásért, leellenőrizni, hogy hol veszítettünk időt, aztán vissza a pályára. Szóval ez ma nem alakult ideálisan, de végül egész jó eredményt értünk el az után, hogy én a hetedik-nyolcadik helyre vártam magunkat. Ez ígéretes.” HIRDETÉS Hogy versenytávon mire számít, arra Verstappen az alábbit reagálta. Leclerc: Szégyellem magam, sokaknak csalódást okoztam „Nehéz lesz. Minden keveréken küszködünk, szóval fontos lesz finoman bánni az abroncsokkal, és ez kéz a kézben jár az autó egyensúlyával. Meglátjuk, hogyan alakul majd.”
Eredeti cikk megtekintése →