← Vissza

news.bsdnet.hu

Teljes a felháborodás, a foci-vb nézőinek elege van az egyik legnagyobb újításból

Promotions 2026-06-13 19:26
"Javaslom még minden játékosnak egy baby sitter kiutalását is a foci-vb-re." Régen látott katasztrófával felérő az idei világbajnokság tv-közvetítési struktúrája, köszönhetően az időeltolódásnak. És ez csak a jéghegy csúcs, a tv-nézők és rajongók számos más egyéb kellemetlenséggel is szembesültek már, alig két nappal a foci-vb kezdete óta. És ez a következő öt hétben csak fokozódni fog. A késő éjszakai és hajnali meccsidőpontok természetesen nem jelentik azt, hogy az Egyesült Államokban, Kanadában vagy Mexikóban élhetetlen napszakban játszanák a találkozókat. Olvass tovább... Olvass tovább... Sőt, a 21 órási meccs még kifejezetten kora délután van ebben a három országban, ami viszont inkább ott jelent igazi kihívást mind a játékosok, mind a szervezők számára. Ugyanis főleg Mexikóban és az USA egyes tagállamaiban már most kemény hőség tombol. Ez miatt a FIFA azonban nem akarta bonyolítani a helyzetet, és egy egyszerű huszárvágással kihúzta a forróság méregfogát. Tehát a játékvezetők és a FIFA-illetékes ellenőrei kezéből kivették a döntési jogosultságot/terhet. A foci-vb összes mérkőzésén ezentúl hidratációs szünetet kell a félidők közepén beiktatnia a játékvezetőknek. Függetlenül attól, hogy éppen 40 Celsius-fokos forróság van, vagy éppen hűvös, esős időben játszanak a focisták. A cél az egységesítés, és a 104 világbajnoki mérkőzés egyenrangú szintre, ugyanazon élményre hozása. Olvass tovább... Olvass tovább... A közösségi médiában egyes véleményvezérek szerint lassan már gyors masszázst is kaphatnának a játékosok, sőt egy-egy kerekasztal megbeszélést is illő lenne lefolytatni. Amelyekkel valóban tovább tudná rombolni a világbajnokság szellemiségét és a hagyomány tiszteletét. Számos néző és szurkoló fejezte már ki aggályát, hogy ez nem az a foci-vb, amit a korábbi alkalmak során megszokhattunk: "Javaslom még minden játékosnak egy babysitter kiutalását is." "Nem lenne egyszerűbb négy negyedben játszani a meccseket?!" "Számomra inkább az a kérdés, hogy ha előre tervezetten minden meccsen lesznek ivószünetek, akkor erre a pár percre miért nem lehet megállítani az órát?" "Ez burkolt reklámszünet! Csak nem mondhatják ki! A magyar közvetítés is kihasználta, csak osztott képernyőn."
Eredeti cikk megtekintése →