Russell: Szemléletváltás kellett a barcelonai pole-hoz
F1világ
2026-06-13 19:40
Russell erősen kezdte az idényt, hiszen megnyerte a melbourne-i szezonnyitót, ám ezt követően gyorsan háttérbe szorult csapattársa, Kimi Antonelli mögött, aki az azóta megrendezett öt nagydíjat egyaránt megnyerte.
A 19 éves versenyző 68 pontos előnnyel érkezett meg erre a hétvégére Russell előtt , igaz, ennek egy része a brit balszerencséjének is betudható, hiszen az elmúlt két futamon nem szerzett pontot.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Russell azonban jó helyzetbe került ahhoz, hogy véget vessen ennek a gyenge sorozatnak: a vasárnapi nagydíj rajtelsőségét úgy szerezte meg, hogy legyőzte a Ferrarit vezető Lewis Hamiltont, miközben Antonelli a harmadik helyen végzett, három tizedmásodperces hátránnyal.
HIRDETÉS
„Egyszerűen volt egy nagy újrakezdésem erre a hétvégére” – mondta Russell. „Az első szabadedzés kezdetétől minden körben az első két hely valamelyikén voltunk, és erre voltam a legbüszkébb és ennek örültem a legjobban.”
„Egy ilyen nehéz eredménysorozat után, nyilván különböző okokból, ez egy nagy újrakezdés volt, és soha nem tudhatod, hogyan fog alakulni. De tényleg újra éreztem a ritmusomat, nagyon kényelmesen éreztem magam az autóban, nagyon hasonlóan ahhoz, ahogy az év elején éreztem magam.”
„Hogy meglett az eredmény, ezért egyszerűen nagyon hálás vagyok a csapatnak és mindenkinek, aki mellettem állt ebben a pár hétben.”
Russell számára talán Monaco jelentette a mélypontot : a hatodik helyre kvalifikálta magát, majd két büntetést is kapott, és kicsúszott a legjobb tízből, miközben Antonelli a pole pozícióból indulva dominált.
HIRDETÉS
A 28 éves versenyző ezt követően arról beszélt, hogy a fürgébb 2026-os autók inkább Antonelli stílusához illenek . Russell korábban megpróbált ebbe az irányba elmozdulni, Spanyolországban azonban visszatért saját ösztöneihez.
„Az egész hétvégén nem néztem meg egyetlen adatot sem” – tette hozzá Russell. „Egyszerűen vezettem az autót, és bíztam az ösztöneimben, ez pedig kicsit kockázatos volt, mert ezek az autók nagyon összetettek, és mindig próbálod megtalálni a következő lépést a fejlődésben.”
HIRDETÉS
„De az elmúlt néhány versenyen ezt csináltam a csapatommal. Kimi annyira jól teljesített, én pedig egy kicsit lemásoltam azt, ami nála működött, de nálam nem működött.”
„Ezért azt mondtam magamnak, hogy itt a saját megérzéseimben kell bíznom, és valami azt súgta, hogy a saját irányomba kell mennem. Nagyon örülök, hogy így tettem!”
Antonelli nem elégedett, de egy jó rajtban bízik
Mindez oda vezetett, hogy Antonelli ezen a hétvégén végig csak a második legjobb Mercedes -versenyzőnek bizonyult. A harmadik szabadedzésen ráadásul látványosan frusztrálttá vált, miután a forgalom miatt két késői körét is meg kellett szakítania.
„Nem éreztem jól magam az autóban” – mondta Antonelli. „Nem igazán tudtam egy kicsit hozzáigazítani a vezetési stílusomat azokhoz a körülményekhez, amelyek ezen a hétvégén voltak, mert nyilván ez egy olyan pálya, amely nem bocsát meg, különösen azért, mert a gumik nehezen bírnak ki egy teljes kört.”
„Nem tudtam a maximumot kihozni a gumikból a teljes kör során. Az utolsó Q3-as körömben az 5-ös kanyarig nagyon erős körön voltam, aztán onnantól rengeteg időt veszítettem.”
„Ez volt a lényeg. Egy kicsit túlerőltettem. Ez egy olyan hétvége, amikor bizonyos értelemben lassan kell vezetni ahhoz, hogy gyors legyél, és ezt nem csináltam elég jól.”
„De úgy gondolom, a versenytempó erősebb, annak erősebbnek kell lennie, úgyhogy remélhetőleg holnap is meglesz ugyanez a jó érzés, és előre tudunk lépni.”