Brutális összeg: Ennyi pénzt toltak Orbánék a nekik kampányoló médiacégeknek? – Tarr Zoltán vizsgálódik
Mediapiac
2026-06-14 05:20
Nyolc év alatt hétmilliárd forint közpénzt kaptak vajdasági magyar médiumok az előző kormánytól, miközben az új kabinet már vizsgálja, politikai célokat szolgáltak-e a külföldre juttatott médiatámogatások.
8 év alatt 7 milliárd forintot kaptak a vajdasági médiumok az előző kormánytól – derül ki az RTL Híradó összesítéséből. Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter korábban bejelentette: megkezdték a külföldre jutó médiatámogatások átvilágítását.
Szerintük ugyanis a vajdasági magyar sajtó közpénzből kizárólag a Fidesz üzeneteit közvetítette.
A Bethlen Gábor Alapkezelő szerint nem politikai alapon osztották a pénzeket.