Antonelli elismerte: nehezen alakult számára a barcelonai hétvége
F1világ
2026-06-14 06:30
Antonelli sorozatban öt győzelemnél jár, és 66 pontos előnnyel vezeti a versenyzői bajnokságot, a pole pozícióért folytatott küzdelemben azonban három tizedmásodperccel lassabb volt csapattársánál.
A bajnoki éllovas még az első rajtsort sem tudta megszerezni , miután a Ferrari versenyzője, Lewis Hamilton egy remek körrel beékelődött a két Mercedes közé.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Bár a 19 éves pilóta lemaradt a pole pozícióról és az első rajtsorról is, úgy érzi, a hosszú etapokon erős tempóra képes.
HIRDETÉS
„Igen, eddig egy kicsit nehéz hétvége volt számomra” — mondta Antonelli. „Nem igazán éreztem az autót.”
„A hosszú etap tegnap erős volt, szóval ez pozitívum, de ma egy kicsit hiányzott valami. Várom a vasárnapot.”
Barcelona az első olyan helyszín a Kanadai Nagydíj óta, ahol Antonelli Russell mögött zárta az időmérőt, igaz, akkor végül győzni tudott.
Amikor arról kérdezték, milyen esélyei lehetnek a versenyen , Antonelli így felelt: „Igen, megpróbálunk jó rajtot venni, aztán természetesen igyekszünk a lehető legjobban kihasználni a szélárnyékot.”
HIRDETÉS
„Ráadásul nem fogunk Straight Mode-ot használni [a rajtnál], így a szélárnyék hatása biztosan még erősebb lesz.”
Russell és Hamilton szerint a gumikezelés lesz a döntő a versenyen
„Szóval igen, nyilvánvalóan még sok munka vár ránk ahhoz, hogy készen álljunk holnapra.”
HIRDETÉS