Verstappent is meglepte a Red Bull barcelonai tempója
F1világ
2026-06-14 07:00
Max Verstappen és Isack Hadjar is harcban volt a Red Bull -lal a barcelonai kvalifikáción, a páros pedig vasárnap a rajtrács harmadik sorából vághat neki a versenynek.
Verstappen és Hadjar egyaránt négy tizedmásodpercen belül zárt a pole pozíciót megszerző George Russellhez képest, miután a Red Bull RB22-esével szombat délután sikerült teljesítményt találniuk.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Azt gondolom, az időmérő valójában egy kicsit jobban alakult a vártnál” – mondta Verstappen. „A különbség sokkal kisebb volt, visszatekintve az 5. hely rendben lévőnek tűnik, de valójában nagyon jó lehetőségünk volt a 3. helyre, viszont valahogy az utolsó szektoromban túl sokat kezdett csúszkálni az autó, és egyszerűen nem tudtam azt a normális ívet követni, amit szerettem volna.”
HIRDETÉS
„Emellett azt hiszem, csak Oscar [Piastri] és én teljesítettük a kört a piros [zászló] előtt, aztán körülbelül 10 percet töltöttünk a bokszban, ilyenkor pedig valószínűleg egy kicsit elveszíted a ritmust is, ami a Q3-ban nem ideális.”
„Az ember szeretne megfutni egy kört, bejönni, tankolni, új gumikat feltenni. Tudod, hol veszítettél egy kis időt, aztán újra kimész. Amikor kicsit várakozni kell, az valószínűleg nem ideális, de végül számunkra így is sokkal jobb volt.”
„Úgy mentem neki az időmérőnek, hogy azt gondoltam, nagyon messze leszünk, és csak a 7., 8. hely környékén lehetünk, de ez ígéretes volt.”
Hadjar közvetlenül a négyszeres világbajnok mögött zárt, és elismerte, csalódott amiatt, hogy végül csak a 6. helyen végzett, miközben a 3. helyet megszerző Kimi Antonelli kevesebb mint egy tizedmásodperccel volt gyorsabb nála.
HIRDETÉS
„Nehéz péntek, nehéz szombat délelőtt után az időmérőn úgy tűnt, sikerült egy kicsit felvennünk a tempót” – mondta Hadjar.
Antonelli elismerte: nehezen alakult számára a barcelonai hétvége
„Különösen akkor, amikor bejutottunk a Q3-ba. Azt sem tudom, hogyan lehetséges, hogy három tizedre vagyunk a pole-tól, mert végig egy másodperces hátrányban voltunk. Ez kissé meglepő, és az, hogy ennyire közel voltunk a 3. helyhez, kicsit csalódást keltő [hogy lemaradtunk róla].”
HIRDETÉS
A francia versenyző úgy véli, a vasárnapi, 66 körös futam „szórakoztató lesz”, miután magas hőmérsékletre és több kerékcserére lehet számítani, ami miatt a stratégia kulcsfontosságú szerepet kaphat.
Amikor a versennyel kapcsolatos várakozásairól kérdezték, Hadjar így felelt: „Sok bokszkiállás, nagy gumidegradáció. Szükségem lesz egy kiváló 1-es kanyarra, onnantól pedig éles bokszkiállásokra lesz szükségünk, és ennyi.”