← Vissza

news.bsdnet.hu

Verstappen borús jóslata Barcelonára: „Mindenki szenvedni fog”

F1világ 2026-06-14 07:30
Max Verstappen már a hétvége során kipróbálta a rendelkezésre álló legkeményebb keveréket is, ám elmondása szerint még az sem adott jó érzést számára a katalán versenypályán. A magas hőmérséklet rendkívül forró körülményeket eredményezett a hétvége során, a gumidegradáció pedig már most az egyik legfontosabb tényezőnek bizonyul . A szabadedzéseken és az időmérőn a versenyzők azt tapasztalták, hogy az abroncsok gyorsan veszítenek teljesítményükből, ami tapadáshiányhoz vezetett. HIRDETÉS HIRDETÉS A kopás mértéke olyan jelentős volt, hogy jó eséllyel a futamon a versenyzők két- vagy akár háromkiállásos stratégiát teljesítenek majd. HIRDETÉS Verstappen a négy élcsapat versenyzői közül egyedüliként teljesített már hosszabb etapot egy kemény gumis szettel, ami azt jelenti, hogy a futamra eggyel kevesebb ilyen garnitúrája maradt, mint riválisainak. A négyszeres világbajnok szerint ugyanakkor még a hétvégén elérhető legkeményebb keverék is gyengének érződött. Ennek következtében a Red Bull versenyzője arra számít, hogy a verseny kimenetelét az döntheti el, ki tudja a legjobban menedzselni az abroncsok kopását. Amikor arról kérdezték, hogy riválisaihoz képest eggyel kevesebb kemény gumis szettje maradt, Verstappen így fogalmazott: „Őszintén szólva, az összes gumi rossz érzést adott.” Verstappent is meglepte a Red Bull barcelonai tempója „Szóval azt hiszem, mindenki szenvedni fog. Csak az a kérdés, ki szenved majd a leginkább, vagy ki nem. Majd meglátjuk.” HIRDETÉS Verstappen az idény hetedik versenyét az 5. helyről kezdi meg, miután az időmérőn három tizedmásodperccel maradt el a pole pozíciót megszerző George Russelltől. Célja természetesen az, hogy előrébb lépjen a futamon. Arra a kérdésre, hogy mit tart lehetségesnek a versenyen, Verstappen így válaszolt: „Előre akarunk tekinteni, igaz? De majd meglátjuk. Nem lesz könnyű.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →