Antonelli elismerte: túlerőltette a Mercedest Barcelonában
F1világ
2026-06-14 08:00
Bár Antonelli továbbra is jelentős, 66 pontos előnnyel vezeti a világbajnoki tabellát , szombaton az időmérőn mercedeses csapattársa, George Russell ragadta magához a kezdeményezést: megszerezte a pole pozíciót a ferraris Lewis Hamilton előtt.
Antonellinek így be kellett érnie a harmadik rajthelylyel, ami egyben azt is jelenti, hogy ebben a szezonban először nem az első sorból kezdhet meg egy versenyt.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Az időmérőjét értékelve a 19 éves pilóta elmondta, Barcelonában eddig nem érezte magát igazán kényelmesen. A hétvégéjét az is nehezítette, hogy kihagyta az első szabadedzést, amikor a tartalékversenyző Fred Vesti ült autóba, a harmadik szabadedzésen pedig a forgalom hátráltatta a munkáját.
HIRDETÉS
„Még ha ki is hagytam a nyitóedzést, úgy gondolom, ezen a hétvégén nem volt meg a kellő tempóm egy körön” – mondta Antonelli. „Túlerőltettem az autót, a körülmények pedig nagyon trükkösek, nagyon csúszósak, nagyon meleg van, és a gumik egy kicsit elszöktek alólam.”
„Egyszerűen küszködtem azzal, hogy az egész körön kihozzam belőlük a maximumot. Szerintem ez nem ideális, de most már a vasárnapra összpontosítunk.”
A mai versenyre előretekintve a 19 éves versenyző továbbra is bizakodó azzal kapcsolatban, mi lehet elérhető a rajtpozíciójából.
Verstappen borús jóslata Barcelonára: „Mindenki szenvedni fog”
„Fontos lesz, hogy jól rajtoljak – hosszú az út az 1-es kanyarig, szóval őszintén szólva nem vagyok rossz helyzetben” – fogalmazott. „Aztán nagyon fontos lesz, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki a gumikból, és jól kezeljük őket, mert nagyon meleg van, és valószínűleg holnap sok kiállást is látunk majd, mivel nehéz lesz menedzselni őket.”
HIRDETÉS
„Szerintem a versenytempó jó volt a második edzésen úgyhogy remélhetőleg vasárnap még jobb versenytempónk lesz, és előre tudunk lépni.”