Leclerc: A fékeknek nincs köze a mostani balesethez — kiderült, mi volt az időmérős autótörés oka
F1világ
2026-06-14 10:00
A Ferrari versenyzője a kvalifikáció harmadik szakaszának első gyorskörén a 4-es kanyarban a porosabb ívre sodródott , ennek következtében elveszítette autója hátulját, megpördült, majd a korlátnak csapódott.
Leclerc számára ezzel folytatódott a nehéz időszak: a japán verseny óta nem állt dobogón, az előző hétvégén, hazai versenyén, Monacóban pedig a 3. helyről esett ki, ugyancsak baleset miatt.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A múlt heti incidenst a fékekkel magyarázta, ezért Barcelonában csapattársa, Lewis Hamilton konfigurációjához hasonló beállításra váltott. Ez azonban nem hozott áttörést, Leclerc pedig ismét letört hangulatban zárt egy fontos időmérőt.
HIRDETÉS
Amikor arról kérdezték, volt-e köze a fékeknek az időmérős balesetéhez, Leclerc így felelt: „Nem, nem, semmi ilyesmiről nincs szó.”
„Már a második szabadedzéstől nagyon jól alkalmazkodtam hozzá, nagyon kényelmesen éreztem magam vele, és semmi ilyesmi nincs — nincsenek kifogások. Nagyon szégyelltem magam az elmúlt három hétvége után, amelyek különösen nehezek voltak számomra, hogy megtaláljam a tempót bizonyos problémák miatt.”
„Ma, és ezen a hétvégén, szerintem minden nagyon-nagyon jónak érződött, és az ilyen napokon teljesítenem kell, én pedig nem tettem meg. Szóval összességében nagyon szégyelltem magam.”
Leclerc számára különösen fájdalmas az eredmény annak fényében, hogy Hamilton a 2. helyre kvalifikált, így jó helyzetben van ahhoz, hogy tovább növelje pontelőnyét a monacóival szemben, miután kanadai és monacói dobogóival már elé került.
HIRDETÉS
That's a pretty big hit 💥Here's the moment Leclerc's qualifying came to an end 🎥 #F1 #BarcelonaGP pic.twitter.com/XmX5kp76mw
A hétvége így Leclerc számára elsősorban a kárenyhítésről szólhat. A monacói versenyző elmondása szerint a 4-es kanyarban próbálta kompenzálni azt a tempóhátrányt , amelyet a Ferrari gyengeségének érzett Barcelonában.
HIRDETÉS
„Korábban engedtem fel a féket. Azt hiszem, minden kanyarban közel voltunk ahhoz, hogy mi legyünk a leggyorsabb autó, kivéve a 4-es kanyart. Tudtam, hogy ez gyengeség, tudtam, hogy azon a körön mindent tökéletesen kell megcsinálnom. Megpróbáltam, de nyilvánvalóan megbántam, és ismétlem, nagyon szégyellem magam.”
„Az elmúlt két versenyen, Kanadában és Monacóban nagyon nehezen kezelhető konfigurációban voltam, ami nem könnyítette meg a dolgomat, Monaco pedig úgy végződött, ahogy végződött. Ezt már önmagában is nagyon nehéz volt feldolgozni és elfogadni, tudva, hogy kevés dolgot tehettem ellene.”
Piastri megdöbbent az FIA döntésén: „Ki akar így versenyezni?”
„De ezen a hétvégén semmi ilyesmi nem volt. Az autó nagyszerű volt, az érzés az autóval elképesztő volt, én pedig nem teljesítettem. Sőt, ennél sokkal rosszabb: beletettem a falba.”
„Szóval nincsenek kifogások, egyszerűen szégyellem magam. Az egyetlen pozitívum, amit magammal vihetek, hogy visszatért az érzés az autóban, és vasárnapra optimista vagyok. De ezt meg kell mutatnom. Egyszerűen tökéletes versenyt kell futnom.”