Verstappen a Red Bull vezetőivel tárgyalt, de titkolózik
F1világ
2026-06-14 10:27
A Barcelonában ötödik rajthelyet megszerző versenyző a hét elején a Red Bull központjában járt , ahol több magas rangú vezetővel, köztük a vállalat Forma-1-es programjáért felelős vezetőjével, Oliver Mintzlaff-fal is egyeztetett.
A találkozó természetesen azonnal találgatásokra adott okot, különösen annak fényében, hogy az elmúlt hónapokban többször is felmerült Verstappen esetleges távozása a csapattól. A holland azonban nem volt hajlandó részleteket elárulni.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Ez senki másra nem tartozik” – mondta Verstappen a Viaplay kérdésére.
HIRDETÉS
A Red Bull versenyzője hangsúlyozta, hogy a találkozó nem a Monacói Nagydíj után kialakult helyzet miatt jött létre.
„Ezt már korábban is terveztük. Nem arról van szó, hogy hirtelen, Monaco után jött volna az ötlet.”
Az interjú során szóba került az is, hogy a rajongók és a média gyakorlatilag minden mozdulatát figyelemmel követik, még a magángépének útvonalát is. Az interneten több olyan fiók is működik, amely rendszeresen nyomon követi a világbajnok utazásait. Verstappen elárulta, hogy ezzel nincs különösebb problémája.
„Természetesen követhetik a repülőgépemet. Ezzel semmi gondom nincs” — fogalmazott.
HIRDETÉS
„Az emberek láthatják, hogy hol vagyok. Kérdezhetnek, de csak azokra a kérdésekre válaszolok, amelyekre akarok.”
Verstappen borús jóslata Barcelonára: „Mindenki szenvedni fog”
A világbajnok hozzátette, ha valóban lesz bejelentenivalója, azt maga fogja közölni.
HIRDETÉS
„Ha lesz valami mondanivalóm, akkor majd tudatni fogom. Ez így működik.”
Verstappen jelenleg 2028 végéig szóló szerződéssel rendelkezik a Red Bullnál, ugyanakkor a csapat nehéz szezonkezdése és az elmúlt időszakban tapasztalt szervezeti változások miatt továbbra sem csitulnak a jövőjével kapcsolatos spekulációk. A holland pilóta azonban egyelőre nem kívánja táplálni ezeket a találgatásokat, és továbbra is kizárólag a pályán nyújtott teljesítményére koncentrál.