← Vissza

news.bsdnet.hu

Tíz éve kezdődött a magyar futball egyik legszebb története – Bernd Storck ma sem felejti Bordeaux-t

NB1.hu 2026-06-14 12:13
Napra pontosan tíz évvel ezelőtt nyert a magyar labdarúgó-válogatott Ausztria ellen 2-0-ra a franciaországi Eb-n. Az akkori szövetségi kapitány, Bernd Storck a Nemzeti Sportnak adott interjút , és felidézte a 2016-os Európa-bajnokság emlékezetes pillanatait és a magyar szurkolók támogatását. A német szakember szerint a siker egyik kulcsa az volt, hogy a válogatott mögé akkor az egész ország felsorakozott. „Harminc év után jutott ki a válogatott világversenyre, és ezt az egész ország ünnepelte. Az emberek boldogok voltak, mindenki mögénk állt. Ezt sohasem felejtem el” – mondta Storck. A korábbi szövetségi kapitány felidézte, hogy bár az osztrákok favoritként érkeztek a mérkőzésre, a magyar csapat a második félidőben fokozatosan átvette az irányítást. Külön kitért Szalai Ádám góljára is, akit akkoriban sok kritika ért. „Amikor Szalai gólt szerzett, az jutott eszembe: megérte kitartani mellette. Tudtam, milyen karakter és mennyit dolgozik” – emlékezett vissza. A szakember arról is beszélt, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség és Csányi Sándor minden támogatást megadott az Eb előtti felkészüléshez, ami nagyban hozzájárult a sikeres szerepléshez. A ma már 63 éves edző jelenleg klub nélkül dolgozik, de elárulta: továbbra is figyelemmel követi az NB I-et és a magyar válogatottat, sőt megfelelő projekt esetén akár vissza is térne Magyarországra. „Ha olyan projekt lenne Magyarországon, amely felkeltené az érdeklődésemet, szívesen visszatérnék” – fogalmazott a Nemzeti Sportnak.
Eredeti cikk megtekintése →