Tíz éve kezdődött a magyar futball egyik legszebb története – Bernd Storck ma sem felejti Bordeaux-t
NB1.hu
2026-06-14 12:13
Napra pontosan tíz évvel ezelőtt nyert a magyar labdarúgó-válogatott Ausztria ellen 2-0-ra a franciaországi Eb-n.
Az akkori szövetségi kapitány, Bernd Storck a Nemzeti Sportnak adott interjút , és felidézte a 2016-os Európa-bajnokság emlékezetes pillanatait és a magyar szurkolók támogatását.
A német szakember szerint a siker egyik kulcsa az volt, hogy a válogatott mögé akkor az egész ország felsorakozott.
„Harminc év után jutott ki a válogatott világversenyre, és ezt az egész ország ünnepelte. Az emberek boldogok voltak, mindenki mögénk állt. Ezt sohasem felejtem el” – mondta Storck.
A korábbi szövetségi kapitány felidézte, hogy bár az osztrákok favoritként érkeztek a mérkőzésre, a magyar csapat a második félidőben fokozatosan átvette az irányítást. Külön kitért Szalai Ádám góljára is, akit akkoriban sok kritika ért.
„Amikor Szalai gólt szerzett, az jutott eszembe: megérte kitartani mellette.
Tudtam, milyen karakter és mennyit dolgozik” – emlékezett vissza.
A szakember arról is beszélt, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség és Csányi Sándor minden támogatást megadott az Eb előtti felkészüléshez, ami nagyban hozzájárult a sikeres szerepléshez.
A ma már 63 éves edző jelenleg klub nélkül dolgozik, de elárulta: továbbra is figyelemmel követi az NB I-et és a magyar válogatottat, sőt megfelelő projekt esetén akár vissza is térne Magyarországra.
„Ha olyan projekt lenne Magyarországon, amely felkeltené az érdeklődésemet, szívesen visszatérnék” – fogalmazott a Nemzeti Sportnak.