Hamilton nyert a Ferrarival, Antonelli kiesett Barcelonában!
F1világ
2026-06-14 15:35
A Forma-1 mezőnyét a hétvége korábbi részéhez hasonlóan nyári forróság fogadta Barcelonában, így a gumikezelésnek óriási szerepet szántak a vasárnapi versenyen. Az élről a Mercedes versenyzője, George Russell rajtolhatott, míg a második pozícióból Lewis Hamilton várhatta a piros lámpák kialvását. A második sorban a vb-éllovas Kimi Antonelli és a címvédő Lando Norris, míg a harmadikból a Red Bullok indultak. Az időmérőn balesetező Charles Lecelrc a 10. helyről startolt.
Forróság, gumiharc és akár három kiállás – komoly taktikai csata várható Barcelonában
A helyiek kedvence, a kétszeres világbajnok Fernando Alonso a bokszból vágott neki a versenynek: a spanyol utolsó lett az időmérőn, majd a verseny előtt motorkomponenseket cseréltek autójában.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A rajtnál George Russell megőrizte a vezetést a közepes keverékű abroncsokkal, annak ellenére, hogy Hamilton a lágyakon vágott neki a versenynek. Mögöttük sem változott a sorrend: Antonelli megtartotta a 3., Norris pedig a 4. helyet, bár utóbbi versenyző nagyot vívott Verstappennel. Charles Leclerc több pozíciót is javított, a nyitókör végén már a 7. helyen száguldott. Hadjar viszont nagyon visszaesett, a 14. helyig.
HIRDETÉS
Leclerc Piastrival vívott nagy csatát, és miközben a 6. körben majdnem nekiütközött a célegyenes végén, két körrel később, a 3-as kanyar külső ívén gyönyörűen elment az ausztrál mellett, ezzel feljött a 6. helyre. Lewis Hamilton a 11. kör végén érkezett meg kerékcserére a második helyről. A lágy abroncsokat keményekre cserélték. Russell egy körrel később érkezett, a közepes keverékű abroncsok helyett ő is megkapta a keményeket. Miután a 14. kör végén Kimi Antonelli is a bokszba hajtott, Leclerc vette át a vezetést.
A Ferrari versenyzője sem nagyon tudta elnyújtani az első etapot, a 16. kör végén megérkezett a bokszba. A monacói versenyző Piastri elé, a 6. helyre jött vissza.
Russell az élen próbált ellépni Hamiltontól, de a hétszeres világbajnok egész jól tartani tudta vele a tempót, bő 2 másodperces lemaradással követte őt. Hamilton végül a 27. körben másodszor is megérkezett kerékcserére, és közepes keverékű gumikat kapott a következő etapra.
A 31. körben Kimi Antonelli utolérte az élen autózó Russellt, másodpercen belülre került a csapattársa mögött. Az olasz árnyékként követte csapattársát, előzési pozícióba azonban nem tudott kerülni. Russellt végül a 36. körben hívták ki második kerékcseréjére, újabb garnitúra kemény keverékű gumit kapott. Antonelli egy körrel később érkezett. Egy sima kerékcsere után Russell mögé, Norris elé jött vissza. Hamilton vette át a vezetést ideiglenesen.
HIRDETÉS
A 41. körben Fernando Alonso alatt megállt az Aston Martin, emiatt pedig életbe lépett a virtuális biztonsági autós protokoll. Ezt kihasználva Verstappen és Hamilton is a bokszba hajtott, a hétszeres világbajnok pedig vissza tudott jönni az élre a Mercedesek elé, köszönhetően annak, hogy a VSC miatt ellenfelei lassú tempóra voltak kötelezve a pályán.
A 44. körben aztán érkezett az üzenet: Hamiltont feljegyezték, miután a gyanú szerint elkövetett valamilyen szabálytalanságot a sárga zászlós fázis alatt. Nem sokkal később aztán a versenyirányítás bejelentette, nem indítanak vizsgálatot a hétszeres világbajnok ellen, aki ekkor már 6,5 másodperccel vezetett Russell előtt.
HIRDETÉS
A 61. körben Antonelli a célegyenes végén támadást indított Russell ellen, és meg is előzte a csapattársát, egy körrel később azonban váratlanul megállt a vb-éllovas alatt a Mercedes.
Hamilton a verseny hajrájában fokozatosan növelte előnyét az élen Russell-lel és Antonellivel szemben, és végül magabiztos győzelmet szerzett Barcelonában, ezzel pedig 106. diadalát aratta a száguldó cirkuszban.
Másodikként végül Russell ért célba, míg a dobogó legalsó fokára Lando Norris állhat fel. Pontot szerzett még Barcelonában Verstappen, Piastri, Hadjar, Gasly, Colapinto, Lawson és Lindblad.
A Barcelona-Katalónia Nagydíj végeredménye: