Hamilton örömmámorban az első ferraris győzelem után
F1világ
2026-06-14 15:59
A hétszeres világbajnok számára ez pályafutása 106. F1-es sikere volt , ám bevallása szerint ez a győzelem egészen más érzéseket váltott ki belőle, mint az előzőek. A brit versenyző a futam után elsősorban a Ferrari dolgozóinak és a szurkolóknak mondott köszönetet.
„Először is hatalmas köszönettel tartozom mindenkinek itt” — mondta a hétszeres világbajnok. „A csapatomnak itt a Ferrarinál, mindenkinek a gyárban. Frednek, amiért hitt bennem és elhozott ebbe a csapatba.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Egy olyan álommal vágtam neki, amely tavaly szinte lehetetlennek tűnt. De soha nem adtuk fel a reményt, és a csapat folyamatosan támogatott engem.”
HIRDETÉS
Hamilton szerint a Ferrari az elmúlt hónapokban rengeteget fejlődött , ami most végre eredményekben is megmutatkozott.
Hamilton nyert a Ferrarival, Antonelli kiesett Barcelonában!
„Rengeteg változtatást hajtottunk végre, és nagyon sokat fejlődtünk. Emellett a legjobb szurkolótábor áll mögöttem, amit egy sportoló csak kívánhat magának, úgyhogy köszönöm mindenkinek.”
A futamgyőzelem különleges jelentőségét jól mutatja, hogy Hamilton gyermekkorában még a televízió előtt ülve figyelte a Ferrari sikereit, most pedig már maga is a legendás vörös autóval állhatott a dobogó tetején.
„Mindegyik győzelem különleges a maga módján, de ez valami egészen más. Fiatalabb koromban a televízióban néztem a Ferrari sikereit. Amióta itt versenyzem, mindig a kijelzőket figyeltem, és azon gondolkodtam, milyen lehet ezzel az autóval győzni. És most megtörtént.”
HIRDETÉS