← Vissza

news.bsdnet.hu

Hamilton örömmámorban az első ferraris győzelem után

F1világ 2026-06-14 15:59
A hétszeres világbajnok számára ez pályafutása 106. F1-es sikere volt , ám bevallása szerint ez a győzelem egészen más érzéseket váltott ki belőle, mint az előzőek. A brit versenyző a futam után elsősorban a Ferrari dolgozóinak és a szurkolóknak mondott köszönetet. „Először is hatalmas köszönettel tartozom mindenkinek itt” — mondta a hétszeres világbajnok. „A csapatomnak itt a Ferrarinál, mindenkinek a gyárban. Frednek, amiért hitt bennem és elhozott ebbe a csapatba.” HIRDETÉS HIRDETÉS „Egy olyan álommal vágtam neki, amely tavaly szinte lehetetlennek tűnt. De soha nem adtuk fel a reményt, és a csapat folyamatosan támogatott engem.” HIRDETÉS Hamilton szerint a Ferrari az elmúlt hónapokban rengeteget fejlődött , ami most végre eredményekben is megmutatkozott. Hamilton nyert a Ferrarival, Antonelli kiesett Barcelonában! „Rengeteg változtatást hajtottunk végre, és nagyon sokat fejlődtünk. Emellett a legjobb szurkolótábor áll mögöttem, amit egy sportoló csak kívánhat magának, úgyhogy köszönöm mindenkinek.” A futamgyőzelem különleges jelentőségét jól mutatja, hogy Hamilton gyermekkorában még a televízió előtt ülve figyelte a Ferrari sikereit, most pedig már maga is a legendás vörös autóval állhatott a dobogó tetején. „Mindegyik győzelem különleges a maga módján, de ez valami egészen más. Fiatalabb koromban a televízióban néztem a Ferrari sikereit. Amióta itt versenyzem, mindig a kijelzőket figyeltem, és azon gondolkodtam, milyen lehet ezzel az autóval győzni. És most megtörtént.” HIRDETÉS
Eredeti cikk megtekintése →