Kilép a DK-ból a párt egyik leghíresebb arca - hosszasan gondolkodott, tisztelettel búcsúzik
Blikk
2026-05-13 07:47
Niedermüller Péter bejelentette, hosszú gondolkodás után elhagyja a Demokratikus Koalíciót, ugyanis nem kíván részt venni a párt megújulási folyamatában, amelyre a komoly választási kudarc után készülnek.
Blikk-összeállítás
Ezeket látta már?
"Hosszas mérlegelés után két napja arról értesítettem Dobrev Klárát, hogy elhagyom a pártot. Azt a pártot, amelynek alapító tagja, alelnöke és EP-képviselője voltam. Azt a pártot, amely hosszú ideig a politikai otthonom volt"– jelentette be Niedermüller Péter szerdán reggel a közösségi oldalán.
Budapest VII. kerületének polgármestere úgy fogalmazott, elmúlt közel tizenöt évbensok politikai vitát folytatott apártjában, mivel nem minden kérdésben volt egyetértés.
A politikus kijelentette, továbbra is hisz azokban az értékekben, amelyeket aDemokratikus Koalícióis magáénak vallott: többek közötta demokráciában, a befogadó társadalomban, a zöld elveket valló baloldaliságban.
"Be kell látnom, valamit rosszul csináltunk, valami nagyon félre csúszott. A legutóbbi országgyűlési választások eredménye azt mutatja, hogy a magyar társadalom nem tart igényt arra a politikára, amit a DK kínált"- jegyezte meg Niedermüller Péter, aki a pártmegújulási folyamatábanmár nem kíván részt vállalni.
"Sok közös munka, vita és személyes kapcsolat köt ehhez a közösséghez, ezért nem haraggal, hanem őszinte tisztelettel búcsúzom”– írta az erzsébetvárosi polgármester.
Demokratikus Koalíció