← Vissza

news.bsdnet.hu

Kilép a DK-ból a párt egyik leghíresebb arca - hosszasan gondolkodott, tisztelettel búcsúzik

Blikk 2026-05-13 07:47
Niedermüller Péter bejelentette, hosszú gondolkodás után elhagyja a Demokratikus Koalíciót, ugyanis nem kíván részt venni a párt megújulási folyamatában, amelyre a komoly választási kudarc után készülnek. Blikk-összeállítás Ezeket látta már? "Hosszas mérlegelés után két napja arról értesítettem Dobrev Klárát, hogy elhagyom a pártot. Azt a pártot, amelynek alapító tagja, alelnöke és EP-képviselője voltam. Azt a pártot, amely hosszú ideig a politikai otthonom volt"– jelentette be Niedermüller Péter szerdán reggel a közösségi oldalán. Budapest VII. kerületének polgármestere úgy fogalmazott, elmúlt közel tizenöt évbensok politikai vitát folytatott apártjában, mivel nem minden kérdésben volt egyetértés. A politikus kijelentette, továbbra is hisz azokban az értékekben, amelyeket aDemokratikus Koalícióis magáénak vallott: többek közötta demokráciában, a befogadó társadalomban, a zöld elveket valló baloldaliságban. "Be kell látnom, valamit rosszul csináltunk, valami nagyon félre csúszott. A legutóbbi országgyűlési választások eredménye azt mutatja, hogy a magyar társadalom nem tart igényt arra a politikára, amit a DK kínált"- jegyezte meg Niedermüller Péter, aki a pártmegújulási folyamatábanmár nem kíván részt vállalni. "Sok közös munka, vita és személyes kapcsolat köt ehhez a közösséghez, ezért nem haraggal, hanem őszinte tisztelettel búcsúzom”– írta az erzsébetvárosi polgármester. Demokratikus Koalíció
Eredeti cikk megtekintése →