← Vissza

news.bsdnet.hu

Russell második lett Barcelonában, de a Ferrari formája aggasztja

F1világ 2026-06-14 16:15
Vegyes érzésekkel értékelte a Spanyolországban megszerzett második helyezését a Mercedes pilótája, George Russell, aki egyrészt örül annak, hogy a kanadai és monacói kiesését követően ismét erős eredményt tudott elérni, az viszont aggodalomra ad számára okot, hogy a Ferrari és Lewis Hamilton ma szinte a semmiből érkezve aratott óriási győzelmet ellenük. Hamilton a bajnoki álmokról: Nincs még vége, ez biztos! „Először is óriási gratuláció neki” – fordult Hamilton felé. „Tisztában vagyok vele, mennyire keményen dolgozik, emellett sok évet töltöttünk a Mercedesnél együtt. Már tegnap is kissé megleptek minket, Lewis mai tempója pedig egyenesen őrületes volt. Úgy tűnik, megérkeztek ránk” – értékelte a Ferrari formáját, mielőtt a saját teljesítménye értékelésébe kezdett. HIRDETÉS HIRDETÉS „Számunkra kemény nap volt ez. Bár visszatértem a dobogóra, és viszonylag sima versenyem volt, de a Ferrari elképesztően gyors tempót mutatott, szóval tovább kell hajtanunk. A péntek és a szombat számomra igazán jól alakult, a mai nap volt kissé nehezebb. Az első etapom alakult a legjobban, aztán kissé küszködtem. De mint mondtam, jó újra itt állni” – fogalmazott. HIRDETÉS Russell a mai eredményével megerősítette világbajnoki harmadik helyezését Kimi Antonelli és Lewis Hamilton mögött.
Eredeti cikk megtekintése →