← Vissza

news.bsdnet.hu

Hamilton a bajnoki álmokról: Nincs még vége, ez biztos!

F1világ 2026-06-14 16:14
Hamilton a barcelonai siker után arról beszélt, hogy az elmúlt hónapok kemény munkája kezd végre megtérülni. A brit magabiztos teljesítménnyel — no meg némi szerencsével — szerezte meg 106. F1-es diadalát, mely egyben első ferraris győzelme is volt. A remek eredménynek köszönhetően a hétszeres világbajnok hátránya 41 pontra csökkent a vb-éllovas Kimi Antonelli mögött, aki technikai probléma miatt nem ért célba a barcelonai versenyen. HIRDETÉS HIRDETÉS „Visszataláltam önmagamhoz. Nagyszerűen felkészültem. Nagyon keményen edzettem azért, hogy ma itt lehessek. Rengeteg munkát végeztem és végzek a háttérben” — mondta Hamilton a leintés után. HIRDETÉS „A csapat is megadja nekem azt az önbizalmat, amely a végrehajtott változtatásokból fakad. Hittek bennem és azokban a döntésekben, illetve dolgokban, amelyeket kértem, és most lassan kezdjük látni, hogy minden összeáll.” „Egyszerűen elégedett vagyok az életemmel, jó helyen vagyok. Imádom azt, amit csinálok. Nincs nagyszerűbb érzés annál, mint egy Forma-1-es autót vezetni.” Hamilton örömmámorban az első ferraris győzelem után A Ferrari győzelmével természetesen ismét felmerült a kérdés, vajon visszatérhet-e a maranellói alakulat a világbajnoki címért folyó küzdelembe . Hamilton szerint erre minden esély megvan. „Mindenképpen elfogadom ezt a helyzetet. Nagyon-nagyon hosszú szezon van még hátra, és még mindig remek tempójuk van a riválisoknak, ahogy azt láthattuk.” HIRDETÉS „Mi tovább fogunk dolgozni, és megpróbáljuk ledolgozni a hátrányunkat. Még nincs vége, az biztos.”
Eredeti cikk megtekintése →