← Vissza

news.bsdnet.hu

Norris: A Ferrari és a Mercedes gyorsabb volt ma nálunk…

F1világ 2026-06-14 16:08
A brit pilóta a futam jelentős részében próbálta tartani a lépést az élmezőnnyel, végül a harmadik helyen intették le, és bár profitált Kimi Antonelli kieséséből, összességében elégedetten értékelte a hétvégét. Norris a leintés után elsőként a győztes Lewis Hamiltonnak gratulált. „Először is szeretnék gratulálni Lewisnak. Jó látni, hogy újra a csúcson van, nagyon örülök neked, haver.” HIRDETÉS HIRDETÉS A McLaren versenyzője elismerte, hogy a futam során nem volt reális esélye harcba szállni a győzelemért. HIRDETÉS „Kemény verseny volt. Mindent megtettem, hogy tartsam velük a lépést, de egyszerűen túl gyorsak voltak, így ott maradtunk mögöttük.” „Adtunk magunknak egy esélyt arra az esetre, ha történik valami, és nyilván egy kicsit szerencsések voltunk Antonelli kiesésével, de ettől függetlenül nagyon örülök a csapatnak, és annak is, hogy újra dobogóra állhattam. Jó nap volt számunkra.” A brit versenyző ugyanakkor nem kertelt, amikor a McLaren jelenlegi helyzetéről kérdezték. Bár szerinte a wokingi alakulat egyértelműen fejlődik, jelenleg még nem tudja felvenni a versenyt a Ferrarival és a Mercedesszel. „Jó munkát végzünk csapatként. Szerintem jól haladunk előre, de ezek a srácok egyszerűen jobb munkát végeznek.” HIRDETÉS „Meg kell adnunk nekik az elismerést, és magunknak is be kell vallanunk, hogy továbbra is keményen kell dolgoznunk, továbbra is bele kell tennünk a szükséges energiát. Az egész csapat ezt teszi, ezért nagyon elégedett vagyok velük. Csak le kell szegnünk a fejünket, tovább kell dolgoznunk, és hamarosan mi is ott leszünk.” Hamilton nyert a Ferrarival, Antonelli kiesett Barcelonában!
Eredeti cikk megtekintése →