← Vissza

news.bsdnet.hu

A Mercedes elárulta, mi okozta Antonelli barcelonai kiesését

F1világ 2026-06-14 16:23
Kimi Antonelli versenye Barcelonában nem sokkal azután ért véget, hogy a pályán megelőzte csapattársát , George Russellt a második helyért. Az olasz versenyző a 6-os kanyarból kifelé menet lassult le, majd megállt, így kénytelen volt feladni a futamot. Ez volt az első kiesése az idényben. Antonelli kiesésével Russell visszaszerezte a második helyet, és 18 pontot hozott csapattársán a bajnoki pontversenyben. Antonelli előnye így jelenleg 50 pont a brit előtt, míg a tabella második helyezettje, a Barcelonában győztes Lewis Hamilton 41 pontra van tőle. HIRDETÉS HIRDETÉS A Mercedes időközben megerősítette, hogy Antonelli autója a csapat megfogalmazása szerint „elektromos leállás” miatt esett ki a nagydíjról. HIRDETÉS Ez volt az idény második kiesése a Mercedes gyári csapatánál, miután korábban Russell Kanadában szintén nem ért célba. Russell második lett Barcelonában, de a Ferrari formája aggasztja
Eredeti cikk megtekintése →