Leclerc újabb csalódása: műszaki hiba vetett véget a spanyolországi futamának
F1világ
2026-06-14 17:25
Monaco után a spanyolországi F1-es forduló is rendkívüli csalódottsággal ért véget Charles Leclerc számára, akinek ezúttal sem sikerült eljutnia a kockás zászlóig. A Ferrari pilótája az elrontott időmérő edzést követően a tizedik pozícióból rajtolt, és onnan néhány pozíciót felzárkózva pontokat érő pozíciókért csatázott a top 10-ben, amikor a futam utolsó köreiben hirtelen egy műszaki hiba miatt a sóderágyba sodródott.
Russell második lett Barcelonában, de a Ferrari formája aggasztja
A csapata kihívta őt a bokszba, és ezzel véget ért a futama, miközben a másik Ferrarit vezető Lewis Hamilton két év után az első futamgyőzelmét szerezte. Ez érezhetően kétszeresre növelte a csalódottságát, hiszen saját hibájából fakadóan a dobogós helyezések közelébe sem tudott ma kerülni. Bár a verseny közepén kis módon hozzájárult Hamilton futamgyőzelméhez azzal, hogy George Russell előtt autózva kissé feltartotta A Mercedest, de szerinte a Ferrari mai sikeréért ő nem sokban járult hozzá.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„ Én nem akarok semmi elismerést kapni a mai eredményért, személyesen nem sokat tettem hozzá. Lewis és a csapat maguk nyerték ezt meg. Bárcsak kicsit előrébb lehettem volna, hogy jobban benne legyek a harcban, de a saját hibám miatt ez nem így történt. Óriási elismerés Lewisnak, már egy ideje dolgozik ezen, és nagyszerű volt ma. Óriási elismerés a csapat számára is, amiért rendkívül keményen dolgozott a fejlesztéseken, aminek most már eredménye is van. Ezt jó látni. A magam részéről viszont nagyon csalódott vagyok” – zárta sorait csalódottan.
HIRDETÉS