Antonelli üresnek érzi magát a Mercedes műszaki hibája után
F1világ
2026-06-14 17:40
Ötfutamos győzelmi széria szakadt ma meg a világbajnoki éllovas Antonelli számára, akinek a 66 körös Barcelona-Katalónia Nagydíjból csak 62-t bírt ki a Mercedese. Az olasz pilóta azt követően kényszerült leparkolni a pálya szélén, hogy hosszas csatát követően megelőzte csapattársát, George Russellt a második helyért. Mint kiderült, elektronikai hiba adódott a Mercedesben.
„Kissé üresnek érzem most magam, de ez van. Vannak versenyek, amelyeken nullázunk. A tempónk ma határozottan jó volt. Az első etapon kissé küszködtem, de a második és harmadik etapom úgy éreztem, elég jó a tempóm. Kár érte, mert mennyi volt, talán három kör a végéig? Szóval közel voltam. De ez senkinek sem a felelőssége. Most már a következő versenyre koncentrálok.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Antonelli örül annak, hogy Lewis Hamilton két év után futamgyőzelmet szerzett a Ferrarinak, és érzése szerint vele is fel tudta volna venni a versenyt, ha valamivel hamarabb a csapattársa elé kerül.
HIRDETÉS
„ Lewisnak nagyon örülök, már régóta hajszolta az első futamgyőzelmet a Ferrarival. Jó látni, hogy sikerrel járt. Én személyesen úgy érzem, hogy ha a második etap alatt meg tudom előzni George-ot, akkor kicsit más képe lett volna a versenyemnek, mert mint mondtam, eléggé jó volt a tempóm, főleg az etap végén. Így talán szoros lehetett volna Lewisszal, talán fel tudtam volna vele venni a versenyt. De ez van.”
„ Tegnap egyébként sem végeztem jó munkát, szóval jöjjön az egyhetes szünet, aztán jöhet Ausztria, ahol erősebben térünk vissza ” – tette hozzá arra utalva, hogy szombaton két autó is gyorsabb kört teljesített tőle az időmérő edzésen.
A Mercedes elárulta, mi okozta Antonelli barcelonai kiesését