Vasseur: Hamilton jó energiákat hoz a Ferrarihoz
F1világ
2026-06-14 17:55
A csapattal eltöltött 31 közös versenyt követően Spanyolországban végre megtört a jég Lewis Hamilton számára, aki domináns formát mutatva megszerezte élete első F1-es futamgyőzelmét a Ferrari istállójával. Frederic Vasseur csapatvezető a sikert értékelve elárulta, hosszú út vezetett ide, de Hamilton kiváló formában vezetett, és megérdemelten nyert.
„Jó érzés. Másfél éven át voltunk fent és lent, néha szembeszélben autóztunk. Ma nemcsak futamot nyertünk, hanem az irányításunk alatt tartottunk a versenyt. Szerintem tegnap a pole-pozícióért is harcban volt, ma pedig nagyszerűen kézben tartotta a helyzetet. Jól alkalmazkodott ahhoz, ahogy a stratégiát módosítottunk, kiváló teljesítményt nyújtott.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Hamilton az időmérő edzést követően elárulta, hogy szombaton egy időre elhagyta a pálya területét, hogy kissé magába szálljon, és megújulva üljön vissza az autóba. Bár a mai siker tűnhet úgy, hogy ennek köszönhető, Vasseur szerint Hamilton régóta a megfelelő hozzáállással mozgott a csapaton belül, így a siker várható volt.
HIRDETÉS
„Szerintem az elejétől kezdve kiegyensúlyozottan állt hozzá. Elkötelezett volt, meggyőződéssel dolgozott, és mindenkit motivált maga körül. Ilyen energiákra van szükségünk, és ez ma ki is fizetődött. De nyugodtnak kell maradnunk. Hiba lenne azt gondolni, hogy hirtelen világbajnokok vagyunk. Ausztriához ugyanúgy kell viszonyulnunk, mint ahogy azt Barcelonával tettük” – szögezte le.
A Ferrari mai sikerében kétségkívül nagy szerepet játszott Hamilton alternatív, három kiállásos gumistratégiája, de a csapatvezető szerint ez nem hozott volna látványos eredményt a Ferrari erős alaptempója nélkül.
„A legfontosabb, hogy versenytempónk legyen. A stratégiánk ma jól alakult, de ez már az utóbbi néhány versenyre jellemző volt, amikor a versenytempónk kevésbé volt látványos. Olyan esetekben viszont nehezebb helyzetben vagyunk. A bokszfal és a pilóták közötti magabiztosság azonban a jövőre nézve is kulcsfontosságú.”
Leclerc újabb csalódása: műszaki hiba vetett véget a spanyolországi futamának