Verstappen szerint a Red Bullnak égető szüksége van fejlesztésekre
F1világ
2026-06-14 18:10
Bár a Spanyolországban megszerzett negyedik helyezése nem tűnik rossznak, Max Verstappen szerint ez nem adhat okot a bizakodásra a Red Bull számára. A négyszeres világbajnok ugyanis a barcelonai futam egyetlen szakaszában sem volt képes harcba szállni egy dobogós helyezésért, és csak annak köszönhetően nem az ötödik helyen ért célba, hogy Kimi Antonelli kiesett előle. Ezt figyelembe véve Verstappen az alábbi szavakkal értékelte a versenyét.
Forróság, gumiharc és akár három kiállás – komoly taktikai csata várható Barcelonában
„Egyértelmű, hogy még mindig a Ferrari , a Mercedes és a McLaren mögött kullogunk, hiszen lényegében mindannyian előttem végeztek. Talán egy kicsit javult a helyzet, de még mindig nem ott állunk, ahol szeretnénk – még mindig a negyedikek vagyunk. Ez egy folyamat, de bízom benne, hogy rövidesen jobb formába kerülünk.”
HIRDETÉS
HIRDETÉS
A holland pilóta szerint a Red Bullnak abból a Ferrariból kell ihletet merítenie, amely csapat egy alapos fejlesztési csomagot vitt pályár Barcelonában, amivel domináns futamgyőzelmet tudtak szerezni.
HIRDETÉS
„Általánosságban még mindig a negyedik leggyorsabb csapat vagyunk, és ez nem igazán volt változni a soron következő pályákon, hacsak nem állunk elő fejlesztésekkel. Ez a helyzet nem fog megoldódni azzal, hogy változtatunk a beállításokon, szóval ezzel foglalkoznunk kell” – jelentette ki Verstappen.