← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiesése után megbüntették a Mercedes-pilótát

Vezess 2026-06-14 18:36
Több vitás esetet is vizsgáltak a barcelonai Forma-1-es futam után, itt vannak az eredmények. Van változás a végeredményben is. 2026.06.14. vasárnap 19:36 Miután Fernando Alonso félreállt az Aston Martinnal a Forma-1-es Barcelona-katalóniai Nagydíjon, előbb sárga zászlót lengettek, majd jött a virtuális biztonsági autós szakasz, mely végső soron Lewis Hamilton győzelmében is nagy szerepet játszott. Azt már a futamon is látni lehetett, hogy a ferraris Hamiltonnál, valamint az Alpine versenyzőjénél, Franco Colapintónál felmerült, hogy a sárga zászlós jelzés alatt gyorsan hajthattak. Hamiltont gyorsan tisztázták, vizsgálatig sem jutott el az ügy, Colapinto esetében azonban igen. Meg is állapították, hogy az argentin nem lassított le eléggé a figyelmeztetés ellenére, így megbüntették. Franco Colapinto (Kép: Dom Gibbons – Formula 1/Formula 1 via Getty Images) “Jutalma” 10 másodperc, valamint egy büntetőpont lett. Utóbbi miatt nem kell aggódnia, így van neki mindössze kettő az elmúlt 12 hónapból, a 10 másodperces hátrasorolás azonban azt jelenti, hogy nem a nyolcadik, hanem csak a 10. hely kerül be a neve mellé. Ennek köszönhetően a Racing Bulls két pilótája, Liam Lawson és Arvid Lindblad lép fel a 8-9. helyre. A végeredményen már nem változtat, de a kieső Andrea Kimi Antonelli is büntetést kapott. A nyitóképen látható mercedeses bajnoki éllovas négyszer elhagyta a pályát, ami eggyel több, annál, amit büntetés nélkül meg lehet úszni. Ezt öt másodperces időbüntetéssel szankcionálták. Kövesd a Vezess.hu -t a Google hírekben!
Eredeti cikk megtekintése →